První videohovor v redakci MobilManie

Do spuštění UMTS zbývá ještě týden, Eurotel nám ale už na karty SIM aktivoval přístup do sítě. Včera jsme tak mohli provést první redakční videohovor. Postupně se také budeme přihlašovat s prvními dojmy a zkušenostmi se sítí 3G.

Na jedné straně videohovoru byla Nokia N70, na druhé Sony Ericsson K600i. Obraz byl samozřejmě výrazně plynulejší než na následující animaci, ale do okruhu 64 kb/s, který se u videohovoru používá, zcela plynulé video nedostanete.

Klepněte pro větší obrázek
V malém okénku jste při hovoru vy, ve velkém okně druhá strana

Zvuk byl synchronizovaný s obrazem, ale trochu zpožděný za skutečností. Když jsme byli v jedné místnosti a navzájem se slyšeli, trochu nás to mátlo. Jestliže ale druhá strana nestojí vedle vás, zpoždění vůbec nezpozorujete.

Videotelefonování je zábavné. Při pracovním telefonátu bych tuto službu asi nevyužil, video ale opravdu oživí hovor s někým blízkým. Jste si potom ještě trochu blíž. A až vás přestane bavit dívat se jen na obličej, dá se aktivovat hlavní fotoaparát a ukazovat prostředí kolem vás.

(Ve skutečnosti nevypadáme jako eskymáci, objektiv ale obličej snímaný zblízka nepřirozeně zakulatí.)

Diskuze (23) Další článek: Eurotel: posledních sedm dnů do spuštění 3G (rozhovor)

Témata článku: Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Sony Ericsson K600i, První red, První video, Red, Videohovor, Plynulé video, Mobil, Reda, MobilManie

Určitě si přečtěte