Psion končí v Symbianu, všechno kupuje Nokia

Nokia dnes vydala tiskovou zprávu, že od britského Psionu odkoupí jeho podíl ve sdružení Symbian. O této možnosti se už mluví docela dlouho, v listopadu jsme napsali tuto bleskovku a tento analytický článek, a tehdejší protesty Nokie, že rozhodně o nic nejde, tedy byly spíše zastíracím manévrem.

Nokia Psionu zaplatí paušální částku 137 milionů eur a k tomu 1,23 eur za každé zařízení se Symbianem, které se prodá do konce roku 2005.

Co tento převod vlastnických práv přinesl? Nokia fakticky vlastní celý Symbian, s podílem 63,3 % má ve sdružení rozhodující slovo, které ostatní nijak nemohou zvrátit. O dalších důsledcích si přečtěte ve starším článku.

Klepněte pro větší obrázek
Podíly jednotlivých společností v Symbianu - podíl Psionu nyní patří Nokii

Diskuze (26) Další článek: Bowling: javová hra pro začátečníky (+soutěž)

Témata článku: Nokia, Psion, Kup


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 92

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 21