RadioMobil a Eurotel se zúčastní aukce o UMTS, Oskar nikoli

Právě jsme dostali tři stručná prohlášení od našich operátorů:

Paegas:

Společnost RadioMobil se zúčastnila druhého kola výběrového řízení na udělení licence UMTS.  „Na základě strategického rozhodnutí jsme dnes podali  žádost na udělení licence UMTS včetně nabídkové ceny, která je v souladu s podmínkami aukce,“ řekl Jiří  Hájek, tiskový mluvčí společnosti.


Oskar:

Společnost Český Mobil provozující mobilní síť Oskar si vybudovala pověst operátora s otevřeným a poctivým přístupem ke všem zákazníkům. „Stávající podmínky aukce by mohly Oskarovy zákazníky vystavit nepřiměřenému riziku, že budou nuceni za mobilní komunikace splácet až příliš vysokou cenu vynaloženou nyní za licenci UMTS,“ uvedl Al Tolstoy, generální ředitel společnosti Český Mobil. „Proto jsme se rozhodli neúčastnit se ani tohoto kola výběrového řízení ve formě aukce na udělování licencí UMTS,“ dodal.


Eurotel:

Naše společnost dnes podala nabídku v rámci 2. kola výběrového řízeni na licenci UMTS vypsaného ČTÚ. Bohužel v rámci pravidel tohoto výběrového řizení vám nemohu více sdělit. Jan Kučmáš.

Diskuze (7) Další článek: Začíná HandyExpo – víkend pro kapesní počítače

Témata článku: EU, Aukce, Oskar, RadioMobil, UMTS, Euro

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49