RajčeSMS vás vyvede ze zácpy

Nová SMS služba OBJÍŽĎKA by měla pomoci spolujezdcům navigovat řidiče po objízdných trasách tak, aby se vyhnuli zablokovaným úsekům a jiným komplikacím na českých dálnicích. Scénář je asi takový: v rádiu uslyšíte o koloně, přesně definovanou SMS se zeptáte na objížďku a podle textového návodu kolonu objedete. Dozvíte se na kterém exitu opustit dálnici a kudy se následně po vedlejších silnicích vydat.

Ovládání služby SMS OBJIZDKA: na číslo 900 11 15 stačí odeslat SMS zprávu s informací, po jaké dálnici jedeme, kterým směrem (první dvě písmena cílového města) a doplněnou kilometrem, kterému se chceme vyhnout. Kupříkladu pro objetí dopravní zácpy na D1 na 124 km ve směru na Brno pak tvar odesílaného SMS dotazu vypadá takto:

D1 BR 124“. Odpověď v délce maximálně 2 SMS zpráv nás naviguje po objížďce o délce 17,9 km začínající na exitu 119 - Velký Beranov a končící návratem na dálnici na exitu 134 – Měřín:

  • Objížďka 17.9 km: D1 exit 119 (Velký Beranov) > doprava na II/353 > po 3.1 km doprava > po 1.7 km doprava na II/351 > po 3.7 km doleva na II/602 > po 8.6 km doleva na II/348 > po 223 m doprava na D1 exit 134 (Měřín)

Cena SMS dotazu je 15 Kč, přičemž na vyzkoušení máte jeden dotaz zdarma – v tomto případě se zpráva odesílá na číslo 777 11 00 00.

Vzhledem k jednoduchosti služby ji využijí pouze řidiči bez palubní GPS navigace, která stejnou funkci zastane mnohem elegantněji – s hlasovým a grafickým doprovodem, nejen na dálnicích a hlavně zdarma. Zástupci společnosti hodlají do hry zapojit státní orgány, chtějí také najít sponzora služby tak, aby byla pro koncové uživatele zdarma.

Diskuze (4) Další článek: Ostrava dostala novoroční dárek: jízdní řády pro mobily zdarma


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80