Rallye pod dohledem ONI a T-Mobilu

Po lednové Jänner Rallye se o příštím víkendu naplno roztočí kolotoč Mistrovství České republiky v automobilových závodech. Počínaje Valašskou Rallye budou povinně vybaveny všechny soutěžní vozy monitorovacím systémem ONI, který umožňuje sledovat pohyb a stav vozidel během celého závodu. Jeho dodavatelem je společnost NAM system, která jej poskytuje ve spolupráci s T-Mobile.

Monitorovací systém ONIspolečnosti NAM system byl letos Autoklubem ČR povinně zaveden poprvé, a to především z důvodu zvýšení bezpečnosti všech účastníků motoristických akcí. Jednotky umístěné v závodních speciálech umožňují rozpoznání a nahlášení neplánovaného zastavení či nehody během rychlostních zkoušek, a to včetně lokalizace každého automobilu.

Zároveň dokáží archivovat historii pohybu a stavu závodních vozů během jednotlivých podniků rallye. Zařízení je majetkem Autoklubu ČR a soutěžícím je pro jednotlivé podniky rallye bezplatně zapůjčeno. Systém využívá výhradně datových přenosů T-Mobile GPRS/EDGE a Internet 4G.

„ONIsystém je provozován naší společností od roku 2006. Vývojové práce byly zahájeny v roce 2003. Základní ideou projektu ONI je poskytnout uživatelům klientské a dispečerské služby monitoringu a střežení mobilních objektů. Mimo klasické aplikace on-line sledování pohybu a stavu vozidel (včetně elektronické evidence jízd), umožňuje systém ONIprovoz speciálních aplikací s vysokými nároky na řízení akcí,“ říká Alan Fabik, obchodní ředitel společnosti NAM system a dodává: „Jednou z takových aplikací je systém střežení vozidel, který integruje dispečinky 47 bezpečnostních agentur a umožňuje rychlé a efektivní zásahy na napadené objekty na celém území České republiky. Náš úspěch ve výběrovém řízení Autoklubu ČR jasně ukázal všestrannost použití tohoto řešení.“

NAM system nabízí monitorovací systém ONI ve spolupráci s T-Mobile v rámci Partnerského programu. Ten sdružuje firmy, které vyvíjejí či vlastní služby poskytované koncovým uživatelům. Tento program je vytvořen zejména za účelem podpory partnerů při získávání nových obchodních příležitostí pro poskytování jednotlivých služeb.

Systém ONI bude dohlížet nejen na Mezinárodní mistrovství ČR, kam patří slavné závody jako Barum Rallye či Rallye Bohemia, ale i na závody z kategorie Sprintrally či soutěžní podniky historických automobilů.

Mezinárodní mistrovství České republiky

  • 4. – 5. 1. Jänner Rallye (Rakousko)
  • 28. – 29. 3. Valašská rallye
  • 10. – 12. 4. Mogul Šumava Rallye Klatovy
  • 1. – 3. 5. Rallye Český Krumlov
  • 30. – 31. 5. Agrotec Rallye Hustopeče
  • 19. – 21. 6. Horácka Rallye Třebíč
  • 3. – 5. 7. Rallye Bohemia Mladá Boleslav
  • 22. – 24. 8. Barum Rallye Zlín
  • 19. – 21. 9. FUCHS OIL Rallye Příbram
Váš názor Další článek: Tak nám zlevnili Colorado, paní Müllerová

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Vysoký nárok, Automobilový závod, Dohled, Mobil, Mistrovství ČR


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16