Readius: mobil s ohebným displejem

Právě představený prototyp mobilního telefonu Readius představuje zajímavou kreaci s využitím futuristického prvku. Zařízení o rozměrech 115 × 57 × 21 mm totiž obsahuje ohebný černobílý displej s podporou 16 odstínů šedi, díky technologii se předpokládá velká výdrž baterie. Displej se příliš nehodí pro prohlížení fotek či videí, ale komu by to při dané úhlopříčce vadilo? Určení je tedy jasné, displej najde využití při čtení elektronických knih, prohlížení map, i přes handicap absence barvy by přístroj mohl být skvělým mobilním internetovým terminálem, špatný nebude ani na textovou komunikaci. No a jestli se jednou dočkáme modelu s barevným displejem... Kompaktní Readius si vystačí s osmi ovládacími klávesami na povrchu, pro pohodlné vkládání textu bude třeba připojit bezdrátovou klávesnici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na konstrukci těla je nejzajímavější dvojice pantů, která zajišťuje přesné ohnutí displeje

Mobil je klasický triband s přidanou podporou 3G s nástavbou HSDPA, ve výbavě najdeme Bluetooth 2.0, slot pro microSD karty, USB kabel a jeho uvedení na trh se předpokládá někdy v polovině roku 2008. Cena zatím stanovena není.

Zdroj: GSMarena

Témata článku: Displeje, Displej, Mobil, Velká výdrž, Internetový terminál, Ohebný displej

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25