Rekordní Štědrý den: 68 miliónů odeslaných textovek

Štědrý den opět nezklamal a nadělil našim mobilním operátorům nové rekordy. Oproti minulému roku stoupl počet odeslaných blahopřejných SMS zpráv téměř o deset miliónů kusů až na 68 miliónů. Kupodivu ale nijak výrazně nestoupl počet odeslaných multimediálních zpráv, který se drží kolem čtvrt miliónu.

Zástupce T-Mobilu uvádí: „Nadále nejoblíbenějším způsobem, jak poblahopřát bližním, je SMS zpráva: zákazníci T-Mobile odeslali 26,3 milionu textových zpráv, což je nárůst o více než 21 procent oproti loňskému roku. Celkový počet hovorů zůstal na stejné úrovni jako v loňském roce a to 15,2 milionu hovorů. Celkový objem provozu významně vzrostl, a to o více než 21 procent, a i při tomto zatížení síť T-Mobile obstála bez výpadků.“

Zákazníci O2 odeslali 25,9 milionu textových zpráv, tedy jen o něco málo méně než zákazníci T-Mobilu. Tradičně nejsilnější hodinou pro posílání SMS zpráv je období kolem poledne, MMS zprávy jsou více odesílány až ve večerních hodinách, mezi osmou až devátou hodinou. Lidé si v tu dobu fotografují své dárky a obrázky posílají svým známým.

Diskuze (20) Další článek: Tipy pro GSAK: automatické stahování geocachí z e-mailu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, Text, Rekord, Den, Mil, Štědrý den

Určitě si přečtěte