Revoluce v ovládání: Zi Qix prohledá celý telefon

Společnost Zi na 3GSM World Congressu představila nový produkt nazvaný Qix. Tentokrát není určen pro rychlé psaní zpráv, ale slouží k vyhledávání informací v telefonu.

Základní funkce je hledání v adresáři. Přímo z pohotovostního displeje začnete psát jméno, přičemž každou klávesu stačí stisknout jen jednou; jako u staršího Zi nebo T9. Anebo tak, jak to už dlouho nabízejí třeba smartphony s Windows Mobile.


Chceme hledat eBay, takže stačí stisknout 32

Jak jste si ale možná všimli na obrázku, telefon kromě eBay našel i další položky a některé rozhodně nevypadají jako údaje z telefonního seznamu. Qic totiž hledá v celé nabídce a vyvolá třeba i příkazy. Když tedy budete chtít wap, stačí stisknout 92 a už pravděpodobně bude na displeji; případně ještě dopíšete 7. Nebude zkrátka nutné prodírat se celou nabídkou. U běžných telefonů to nebývá problém, obrázky jsou ale ze smartphonu Series 60, kde je menu velice strukturované a snadno lze zapomenout, kde skončila která aplikace.

Prohledávají se konkrétně tyto databáze:

  • adresář
  • přehled hovorů
  • záložky prohlížeče
  • nainstalované aplikace
  • nápověda
  • základní výrazy používané v aplikacích, např. text, SMS apod.

Na jméno vyhledané v telefonním seznamu navíc není nutné jen volat. Po vybrání čísla si můžete vybrat i z dalších možností: třeba poslat textovku a multimediální zprávu.

  

Qix se zatím neprodává, je navíc otázka, jestli tento program bude u chytrých telefonů stačit nainstalovat a nebude nutné, aby byl přímo v systému.

Program se mi osobně hodně líbí a určitě by se mi hodil. Na Symbianu S60 se už neobejdu bez pomůcky Smart Dialer, která přitom nabízí mnohem méně.

Diskuze (1) Další článek: Statistiky a fakta o displejích mobilních telefonů

Témata článku: Qi, Revoluce, Telefon, Ovládání


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31