Revoluční Essential Phone je tak složitě navržený, že téměř nejde opravit

Když „otec Androidu“ Andy Rubin představil svůj „smartphone budoucnosti“ The Esseintal Phone, telefon vyvolal velkou vlnu mediálního zájmu. Telefon jako první přišel s displejem přes celou přední stranu, v němž je jen výřez pro selfie kamerku. Smartphone představený koncem května se měl do prodeje dostat již v červenci, nakonec se k prvním zájemcům dostává až začátkem září.

Web iFixit telefon rozebral, aby určil, co se v něm skrývá, a vyhodnotil jeho opravitelnost. V Galerii se tak můžete podívat na zajímavé obrázky vnitřností telefonu, do kterého se snad nedostanete jinak, než přes prasklý displej... iFixit telefonu udělil „skóre opravitelnosti“ 1/10 s vyjádřením: „Díky téměř neviditelným spojům a velkému množství lepidla směřuje jakýkoliv pokus o opravu k ještě většímu poškození telefonu“.

Protože při rozebírání telefonu nepomohlo zahřátí, musel být telefon zchlazen na velmi nízkou teplotu a i přesto bylo třeba se dovnitř „prokousat“ přes displej, který by byl při případném servisním zásahu úplně zničen. Rizikovým místem telefonu je konektor USB-C, který budou díky absenci sluchátkového jacku uživatelé používat velmi často. A tento konektor je umístěn přímo na základní desce telefonu. Baterie je přichycena lepidlem, které pevně drží i při její výměně, ovšem dostat se k samotné baterii je velkým oříškem i pro zkušené „rozebírače“.

Jak ovládat mobil z obrazovky počítače:

Témata článku: Android, Smartphony, Bezrámečkový displej, Ostatní, Duální fotoaparát, USB-C, Baterie, Essential, Kovová konstrukce, Konektor, Krycí sklo, Modularita, Andy Rubin, Zajímavý obrázek, The Essential Phone, Velká vlna, Základní deska, Mediální zájem, Protože, Essential Phone, Lepidlo, Sluchátkový jack, Velké množství, Telefon, Nízká teplota

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavel Götze 8. 9. 2017 16:12:07
    Pokud meni poskozeny mobil kus za kus, tak by to bylo vpodstate jedno....
  • Ayylmao 8. 9. 2017 13:41:39
    Krasny deisgn, ale to je tak vsechno. Tento telefon je propadak roku....
  • ladin2 7. 9. 2017 23:16:22
    To by ten mobil musel být na srovnatelné urovni Bang/ Olufsenu. Kompletně...
Určitě si přečtěte

Asus už podruhé představil Zenfony 4. Byli jsme u toho

Asus už podruhé představil Zenfony 4. Byli jsme u toho

** Zenfone 4 a jeho varianty známe už od srpna ** Evropské verze se liší pouze v detailech. Známe ceny a dostupnost ** Překvapení se nekoná, další model jsme nedostali

21.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 17


komerční sdělení

Komerční sdělení