RIM se potápí stále hlouběji, propouští a hledá pomoc

RIM se potápí stále hlouběji, propouští a hledá pomoc

Kanadská společnost RIM, výrobce BlackBerry, se potýká se stále většími problémy. Firma varovala, že hospodářský výsledek za první čtvrtletí bude šokující a zároveň požádala investiční banky o návrhy, jak situaci napravit. RIM se teď obrátil také na konzultanty z bank JP Morgan a Royal Bank of Canada s nadějí, že mu pomohou s restrukturalizací. Vedení firmy chce podnik znovu nastartovat i různými partnerstvími a licencemi.

Firma se také chystá propouštět. V minulém čtvrtletí RIM utrpěl ztrátu 125 milionů dolarů proti zisku 934 milionů dolarů před rokem. Akciové trhy v New Yorku a Torontu na žádost firmy zastavily obchodování s jejími akciemi, což je obvyklý postup, když se firmy chystají zveřejnit zásadní informace s dopadem na kurz akcií. Jakmile bylo obchodování obnoveno, kurz propadl o 15 % (za poslední spadly o více než 75 %).

RIM stál u zrodu bezdrátového internetu a prakticky vymyslel, jak posílat e-maily odkudkoliv, kde je signál. Svého času tak mezi chytrými telefony dominoval. Jenže se mu do cesty postavila silná konkurence: iPhone a Android. Rivalové dokázali koncept komplexní mobilní komunikace dále rozvinout. Navíc mají daleko obsáhlejší databázi navázaných produktů a aplikací.

Bezpečnost je kunkurenční výhoda BlackBerry

Nový šéf RIMu Thorsten Heins vkládá naděje do nové platformy BlackBerry 10, první reakce investorů i fanoušků jsou ale rozpačité. Telefony BlackBerry si získaly dobrou pověst díky praktické klávesnici, ale analytici se ale obávají, že s čistě dotykovým smartphonem BlackBerry přijde o svoji výjimečnost.

Klepněte pro větší obrázek
Platforma BB 10 se teprve připravuje, RIM ukázal pouze vývojářský telefon.
První hotové výrobky budou hotové na podzim. Více čtěte zde.

Na čem mohou telefony BlackBerry stavět, je jejich výborná bezpečnostní vybavenost. V tomto směru patří k nejlepším na trhu a proto jsou velmi populární u policie, armády nebo státních institucí.

Diskuze (38) Další článek: Modrý Galaxy S III bude opožděn, prodeje zahájí bílá verze

Témata článku: Blackberry, Hospodaření a finance, Apple iPhone 4GB, Obvyklý postup, Smartphone BlackBerry, Hospodářský výsledek, Silná konkurence, Zásadní informace, Pomoc, Vývojářský telefon, Pot


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10