Riverside Europe získává společnost Computer Press

Tisková zpráva

Brno, Česká republika, 9. června 2005 – Společnost Riverside, přední private equity fond (tj. fond investující do firem nekotovaných na burze) specializující se na investice do středně velkých firem, získal majoritní podíl (75 %) ve společnosti Computer Press, která je předním vydavatelem odborné literatury a časopisů o informačních technologiích na českém a slovenském trhu.

Computer Press je dominantní vydavatel knih a časopisů z oboru informačních technologií a jasný lídr v technických internetových časopisech v České Republice. Mimo to Computer Press úspěšně diverzifikuje do dalších vydavatelských tržních segmentů mimo informační a komunikační technologie. Firma založená v roce 1994 dosahuje setrvalého růstu své čtenářské obce, tržeb i zisku, v roce 2004 dosáhla tržeb 12,6 milionů EUR.

„Je toho hodně, co se nám na této firmě líbí,” řekl Radim Stach, partner Riverside, který vedl tuto transakci. „Za prvé, má talentovaný manažerský team, který již mnohé dokázal, nadále zůstává s firmou a budeme s ním pokračovat v podnikání jako s partnerem. Za druhé, do budoucna projektujeme pro Computer Press dvouciferný růst. Za třetí, firma má velmi atraktivní a udržitelný business model, který, jak věříme, jen posílí větší diverzifikací, t.j. růstem v segmentech mimo informační a komunikační technologie.” S Radimem Stachem na transakci pracovali Marián Rusňák, Associate, a Vladimír Pavala, Viceprezident.

„Jsem potěšen, že budu moci spolu s Riverside pokračovat na rozvoji společnosti", dodává Jiří Hlavenka, předseda představenstva a ředitel společnosti Computer Press. „Transakce vytváří mimořádnou příležitost pro další, nijak neomezovaný rozvoj společnosti, pro zvyšování tržeb, rozšiřování čtenářské obce a růst tržního podílu".

Po akvizici získává Riverside ve společnosti podíl 75 %, Jiří Hlavenka 25 %. Financující bankou transakce byla ČSOB a poradcem při transakci byla společnost Baker McKenzie.

Témata článku: Časopis Computer, EU, Computer, Euro, Europe

Určitě si přečtěte

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Srovnávací test 11 smartphonů s Androidem a cenou do 6 000 Kč

Srovnávací test 11 smartphonů s Androidem a cenou do 6 000 Kč

** Cena do 6 000 Kč je podle mnoha e-shopů tou nejžádanější. ** I sem pronikají čtečky otisků prstů, kvalitní kamery a kovová těla. ** Šlo o překvapivě vyrovnaný souboj.

7.  11.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub | 53

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

18.  10.  2017 | časopis Computer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Baví vás technologie? Pojďte pracovat pro Computer!

Baví vás technologie? Pojďte pracovat pro Computer!

** Hledáme nadšence do moderních technologií s obchodními zkušenostmi ** Hlavní pracovní náplní bude prodej inzerce do časopisů vydavatelství, především do Computeru ** Práce v Praze či Brně

27.  9.  2017 | redakce