Riverside Europe získává společnost Computer Press

Tisková zpráva

Brno, Česká republika, 9. června 2005 – Společnost Riverside, přední private equity fond (tj. fond investující do firem nekotovaných na burze) specializující se na investice do středně velkých firem, získal majoritní podíl (75 %) ve společnosti Computer Press, která je předním vydavatelem odborné literatury a časopisů o informačních technologiích na českém a slovenském trhu.

Computer Press je dominantní vydavatel knih a časopisů z oboru informačních technologií a jasný lídr v technických internetových časopisech v České Republice. Mimo to Computer Press úspěšně diverzifikuje do dalších vydavatelských tržních segmentů mimo informační a komunikační technologie. Firma založená v roce 1994 dosahuje setrvalého růstu své čtenářské obce, tržeb i zisku, v roce 2004 dosáhla tržeb 12,6 milionů EUR.

„Je toho hodně, co se nám na této firmě líbí,” řekl Radim Stach, partner Riverside, který vedl tuto transakci. „Za prvé, má talentovaný manažerský team, který již mnohé dokázal, nadále zůstává s firmou a budeme s ním pokračovat v podnikání jako s partnerem. Za druhé, do budoucna projektujeme pro Computer Press dvouciferný růst. Za třetí, firma má velmi atraktivní a udržitelný business model, který, jak věříme, jen posílí větší diverzifikací, t.j. růstem v segmentech mimo informační a komunikační technologie.” S Radimem Stachem na transakci pracovali Marián Rusňák, Associate, a Vladimír Pavala, Viceprezident.

„Jsem potěšen, že budu moci spolu s Riverside pokračovat na rozvoji společnosti", dodává Jiří Hlavenka, předseda představenstva a ředitel společnosti Computer Press. „Transakce vytváří mimořádnou příležitost pro další, nijak neomezovaný rozvoj společnosti, pro zvyšování tržeb, rozšiřování čtenářské obce a růst tržního podílu".

Po akvizici získává Riverside ve společnosti podíl 75 %, Jiří Hlavenka 25 %. Financující bankou transakce byla ČSOB a poradcem při transakci byla společnost Baker McKenzie.

Diskuze (9) Další článek: Žebříčky: mobily od nejlepších k nejhorším

Témata článku: Časopis Computer, EU, Computer, Euro, Europe


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82