Roamingové novinky od T-Mobile: data klesnou na pětinu

Období letních dovolených se blíží, což mimo jiné znamená také nové nabídky od mobilních operátorů. Letos je první T-Mobile, který pro své zákazníky přichystal hned několik zajímavých novinek. Ve zkratce: v rámci EU, Islandu, Lichtenštejnska a Norska zlevní roamingové datové přenosy a sjednotí se s domácími cenami. Cena poklesne také u MMS z 11 „cestovatelských“ zemí a připravena je jedna technická vychytávka. Nejprve k datovému roamingu.

Data letos klesnou na pětinu

Na surfování v zahraničí zákazníci T-Mobilu od 1. července výrazně ušetří. Pro přístup na Internet přes APN Internet, podniková APN nebo Blackberry dochází ke snížení ceny o 79 % z 0,29 Kč za kB na 0,06 Kč za přenesený kilobajt. Cena za přístup na WAP klesne rovněž na stejnou cenu jako v domácích podmínkách, tedy na 0,59 Kč/kB. Uvedené ceny platí pro hlavní roamingové nabídky operátora: Happy Roaming, roamingové zvýhodnění EU a Cestovatel. V rámci těchto změn bude zlevněn i přístupu na internet v tuzemsku na 0,06 Kč/kB (doposud 0,07 Kč/kB). Účtování pro Twist zákazníky činí 0,06 Kč/kB za přístup na internet a 0,6 Kč/kB za WAP.

Takto výrazný cenový pokles je jistě potěšující a operátora musíme pochálit. Co se ovšem nezměnilo je způsob účtování dat v roamingu, tak jako je zvykem účtovat odchozí hovory ze zahraničí po celých minutách, je zvykem účtovat data po velkých porcích. I po cenové úpravě platí následující: 10 kB WAP a 100 kB internet. Důvodem tohoto účtování je prý nejednotnost zaokrouhlování u jednotlivých roamingových partnerů. Takže po změně cen je nejnižší možná hodnota datového přenosu 5,95 Kč (za 100 kB v zóně EU).

T-Mobile přináší ještě užitečnou novinku, jež pomůže při sledování výše datového roamingového účtu. Zákazníci s nejčastěji používanými datovými kartami mohou s pomocí nové verze software web'n'walk manager automaticky sledovat objem dat přenesených v roamingu, či se nechat upozornit na dosažení určitého limitu přenesených dat. Podporované datové karty pro w'n'w manager jsou IP Wireless/4G Combi Karta, Huawei E220, Option ExpressCard, Option Globetrotter EDGE, Option EDGE Combo, Sony Ericsson GC85 a Siemens ES75. Nejnovější verzi lze klienta lze stáhnout na www.t-mobile.cz/wnwmanager.

Cestujete s Cestovatelem

Všichni uživatelé tohoto zvýhodnění se mohou těšit na několik letních výhod. Nejprve se dostane na fotbalové fanoušky. Během června budou platit ceny Cestovatele také ve Švýcarsku, kde česká fotbalová reprezentace odehraje zápasy své základní skupiny. Se začátkem prázdnin pak začnou zlaté časy pro MMS. S Cestovatelem budou během celých letních prázdnin, tj. od 1. července do 30. září, stát paušální zákazníky 9,80 Kč. Cestovatel vyniká přijatelnými cenami všech služeb, tedy nejen volání, ale i SMS a datových přenosů v jedenácti vybraných zemích, a to v Černé Hoře, Chorvatsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Slovensku, Velké Británii a v USA. Minuta hovoru stojí 4,76 Kč plus sestavovací poplatek 34,51 Kč. Příchozí hovory jsou v ceně sestavovacího poplatku.

Do Rakous nerušeně

Při cestě do Rakouska se zákazníci navíc mohou setkat s jednou technickou novinkou. Dosud bylo zvykem, že při cestě do jiného státu byl hovor při přejezdu hranic ukončen. To už ale neplatí pro zákazníky T-Mobile, respektive nebude platit od 1. června. Pokud započnou svůj telefonát na českém území, nebude jejich volání po překročení hranic ukončeno. Navíc bude jejich telefonát stále účtován podle standardního ceníku, nikoliv roamingového. Tato „vychytávka“ funguje i obráceně, tedy při cestách z Rakouska do Čech. Jen je třeba si dát pozor na účtování. V případě zahájení telefonátu u našich jižních sousedů, se bude pokračující hovor účtovat v roamingových cenách i po přejezdu hranice. Služba funguje na všech hraničních přechodech.

Diskuze (21) Další článek: Nokia Mapy 2.0: finální verze ke stažení

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Domácí cena, Roamingový partner, Mobil, Hraniční přechod, Mobil Data, Data, Černá Hora


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29