Roamingovým ceníkům raději moc nevěřte

Než jsem minulý měsíc odjel do Číny na představení nových telefonů Motorola, samozřejmě jsem pečlivě prozkoumal roamingový ceník operátora, abych nebyl nepříjemně překvapen, až si prohlédnu vyúčtování.

Ceník na webových stránkách Oskara hlásal, že jedna textová zpráva z místní sítě China Unicom vyjde na 40,57 Kč. V podrobném výpisu však čekalo překvapení: SMS ve skutečnosti stály jen 15,93 Kč za kus. S roamingem už mám své zkušenosti, proto jsem si ceník před odjezdem pro jistotu uložil na disk počítače, během pobytu jsem se několikrát díval přímo na web - a stejná cena je ostatně na webu Oskara i nadále. Dočasné zlevnění proto mohu vyloučit.

Podobnou zkušenost, kdy se skutečně ceny používání telefonu v zahraničí podstatně lišily od údajů v ceníku jsme měli s T-Mobilem loni při návštěvě veletrhu CeBIT. Roamovali jsme v Německu, kde byly SMS ve skutečnosti asi třikrát dražší.

Protože skutečnou cenu za roamingové služby s tarifním programem zjistíte až za čas z podrobného vyúčtování, používání telefonu v cizině je tak trochu hazard. Nikdy nevíte, kolik nakonec zaplatíte.

Diskuze (50) Další článek: Nokia nabádá: nepoužívejte neoriginální baterie!

Témata článku: Ceník, Dočasné zlevnění, Moc

Určitě si přečtěte