Roční nabíjení telefonu nestojí ani dolar. Rakouská kavárna ho přesto zpoplatnila

S inovativním přístupem přišla vídeňská podnikatelka Galina Pokorny, kterou unavovalo neustálé dobíjení mobilních zařízení návštěvníků kavárny. „Turisté vždy říkají – kde najdu elektřinu? Pardon, ale kdo mi za to zaplatí?“ ptá se. „Stává se z toho stále větší extrém. Lidé přijdou a myslí si, že je vše přístupné zdarma. Ani vaše oči ráno neotevíráte zdarma,“ myslí si.

Prvních patnáct minut dobíjení během doby, co má klient kávu, je zdarma. Následující minuty se už ale promítnou na účtu. Poplatek se vztahuje jak na telefony, notebooky, tak i na tablety a násobí se počtem dobíjených zařízení.

„Podnikám v kavárně, ne v internetové kavárně,“ odpověděla agentuře Reuters. Podle ZDNet stojí nabíjení chytrého telefonu 84 amerických centů ročně.

Na nepříznivou atmosféru v kavárnách způsobenou až příliš pracovitými lidmi, kteří jsou utopeni do obrazovek svých telefonů či notebooků, už dříve upozornili i další provozovatelé kaváren v Rakousku. Někteří proto omezili množství dostupných zásuvek nebo přístup na Wi-Fi.

Diskuze (28) Další článek: Meizu mSuperCharge je nejrychlejší rychlonabíjení. Baterii natříská za 20 minut

Témata článku: , , , Utopení, Inovativní přístup, Reuters, Káva, Pře, Stories, Vídeň, Austria, Dolar, Kavárna, Telefon, NÉST