Ruzyňské letiště nabídne odbavení cestujících přes SMS

Ruzyňské letiště nabídne odbavení cestujících přes SMS

Zakoupit si letenku přes internet a následně si vytisknout palubní lístek, to už je v dnešní době běžná záležitost, která cestujícím přináší pohodlí, neboť už není zapotřebí stát v dlouhé frontě u odbavovací přepážky. Již deset leteckých společností nabízí odbavení cestujících na pražském ruzyňském letišti pomocí internetu (on-line check-in), což představuje usnadnění pro téměř 70% cestujících, kteří za rok projdou letištěm.

On-line check-in je vhodný zejména pro pasažéry, kteří vlastní pouze kabinové zavazadlo, neboť u většího zavazadla je nutné odevzdání u přepážky, a tak se dlouhým řadám stejně nevyhnete. I pro takové případy už ovšem existuje řešení, například ČSA zavedly místo, kde může cestující s internetovým palubním lístkem odložit kufr bez fronty. Ještě dále jsou letecké společnosti Air France a KLM, které jako jediné nabízejí odbavení cestujících mířících do Prahy (z Amsterodamu a Paříže) přes textovou zprávu odeslanou z mobilního telefonu. Od podzimu chtějí tuto převratnou službu zavést aerolinie také pro odlety z Prahy.

Informaci přinesl čtvrtletník Impuls, který vydává T-Mobile. Pokud chcete získat bezplatné předplatné tohoto časopisu, přečtěte si tuto Bleskovku.

Témata článku: Ostatní, SMS

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Lubean 12. 9. 2007 10:15:11
    jj, je to hovadina. Kdyby to bylo "ziskat zdarma predplatne" tak to by...
  • legnaw 12. 9. 2007 8:40:22
    nie som prave native speaker v cestine (ale snad interpretor aj ano), ale...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení