Rychlostní omezení u CDMA: oficiální zpráva

Eurotel právě rozeslal oficiální zprávu týkající se rychlostního omezení služby Eurotel Data Expres při používání výměnných sítí (už jsme o něm psali ve včerejší bleskovce). Příjemné však je, že toto opatření nebude platit v noci.


Zavedení rychlostního limitu pro výměnné sítě u služby Eurotel Data Expres

Praha, 16. září 2004 – Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o., přistoupila po vyhodnocení provozu za více než měsíc fungování služby Eurotel Data Expres k zavedení rychlostní limitu. Půjde o omezení rychlosti při využití některých typů služeb, které nadměrně zatěžují přenosové kapacity, a tím pádem zhoršují podmínky využívání běžných internetových služeb pro ostatní zákazníky. Přesto se snažíme vyjít vstříc relativně malé skupince zákazníků, která manipuluje s velkými objemy dat v rámci výměnných sítí, a proto toto opatření nebude platit v době nízkého provozu od 1:00 do 9:00 hodin. Opatření bude zavedeno od pátku 17. 9. 2004.

Testování uvedeného opatření ukázalo, že došlo ke snížení celkového provozu v síti o více než 20 %, a tím ke zvýšení rychlosti „uplink“ kanálu na uživatele. V konečném důsledku bude tedy pro většinu zákazníků zavedení tohoto opatření znamenat zvýšení přenosové rychlosti.

Diskuze (167) | Pokuta všem českým operátorům: 44 000 000 Kč

Témata článku: CDMA, Rychlost, Omezení

Určitě si přečtěte

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Celot: druhý modem pro vodafonní CDMA

Celot: druhý modem pro vodafonní CDMA

Vodafone v říjnu přijde s alternativou už testovaného modemu AnyData. Kombo modem Celot je menší, stojí stejně a chybí mu baterie.

30.  9.  2010 | Kůžel Filip | 12

HTC Hero pro sítě CDMA změnil design

HTC Hero pro sítě CDMA změnil design

5.  9.  2009 | Tomek Pavel | 3

Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Dvě novinky od Philipsu spadají výbavou do průměru, model C600 se ale umí napojit na BTS dvou typů sítí. U nás téhle vlastnosti nevyužijeme.

18.  6.  2009 | Láska Jan | 4

Slovenskou CDMA licenci získal Orange

Slovenskou CDMA licenci získal Orange

30.  4.  2008 | Michlík Matej