Rychlý a drsný test pasty na poškrábaná sklíčka displejů

Prakticky jsme vyzkoušeli lešticí pastu Displex. Měla by umět vyhladit sklíčko displeje tak, že zmizí nejen drobné škrábance, ale i silnější vrypy. Jako obětní beránek nám posloužil Samsung E330, který již absolvoval crashtest véček v červnových Mobilitách.

Klepněte pro větší obrázek
Pomocník a ublížený

Zkoumali jsme, jak si vyhlazovací pasta poradí se sklíčkem vnějšího displeje. Poškození bylo vytvořeno kancelářskými sponkami a ostrými zuby klíčů. Abychom nenechali nic náhodě, sáhli jsme i po nástroji z drsnějších – kuchyňském noži. Ten má na svědomí tu největší rýhu, kterou vidíte na obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung E330 dopadl opravdu špatně

Celkem jsme zdevastované sklíčko leštili třikrát, velmi intenzivně. Nemůžeme ale jinak než konstatovat, že účinnost pasty není ani zdaleka tak dobrá, jak ji výrobci často popisují. Rozhodně se nezbavíte silnějších vrypů. Jenže ani slabé rýhy se nedaly odstranit. Jediný okem postřehnutelný efekt bylo vyleštění displeje – to bylo naopak precizní a sklíčko se lesklo jako nové (byť tedy poškrábané).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nanášení vyhlazovací pasty

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jen slabá změna k lepšímu

Je na místě otázka, zda investice do takového produktu vůbec stojí za to. Pasta Displex stojí 165 korun. Nebo máte jiné zkušenosti s jinými typy mobilů? Nebo s jinými přípravky?

Jiný názor: Na Displex bych osobně nebyl tak tvrdý. Rýhy, které se na telefonu z crash testu objevily, byly opravdu silné. Pastu jsem ale před časem vyzkoušel na běžně používaném telefonu s vlasovými škrábanci, které bez problémů dokázala odstranit. Vedlejším efektem sice bylo vytvoření map, jak se postupně obrušovaly jednotlivé vrstvy plastového sklíčka, celkově ale telefon po zásahu vypadal lépe než dřív. Marek Lutonský.

Pastu zapůjčil: Aligator.cz

Témata článku: Test, Samsung E330, Displej

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

** Bohatá výbava, spousty funkcí a odladěný software ** Na špičku ztrácí chybějící voděodolností ** Celkově doplácí na pozdní uvedení na trh (květen 2017)

8.  10.  2017 | Herodek Martin | 6

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

** Čistý Android nemusí znamenat jednoznačné plus ** Absence grafických nadstaveb nevyváží slabší výkon ** S nižší cenovkou by to byla jasná volba v nižší střední třídě

17.  9.  2017 | Herodek Martin | 29