S novým Androidem O dostane HTC U11 jeden bonus navíc – podporu Bluetooth 5

HTC přislíbilo majitelům jeho vlajkového smartphonu HTC U11 podporu nového bezdrátového standardu Bluetooth 5. Taková vylepšení nebývají v průběhu životního cyklu již prodávaného modelu běžná, protože obvykle souvisejí s hardwarem zařízení, který lze dodatečně jen těžko měnit.

Klepněte pro větší obrázek

V případě HTC U11 je ale smartphone na nový Bluetooth 5 připraven a stačí ho pouze „softwarově aktivovat“. Touto aktivací bude aktualizace na novou verzi Androidu O, se kterou HTC pro svůj top smartphone samozřejmě počítá. Android O bude Bluetooth 5 podporovat nativně, zatímco v současném Nougatu by HTC muselo vymýšlet vlastní proprietární řešení, což už se při tak blízkém uvedení nové verze systému nevyplatí.

Pod označením Bluetooth 5 se skrývá mnoho potenciálních vylepšení, ale v praxi je nemusí daná specifikace splňovat všechny, aby se mohla jako Bluetooth 5 označovat. Jak uvádí portál Androidcentral.com, v případě HTC U11 se dočkáme až dvojnásobně rychlých datových přenosů a více přenesených informací v jednom paketu, telefon ale neumožní větší přenosovou vzdálenost než současných cca 10 metrů.

Standardizační organizace Bluetooth SIG popisuje výhody Bluetooth 5:

Váš názor Další článek: LG V30 zřejmě přijde o sekundární displej. Nahradí jej plovoucí okno se zástupci

Témata článku: HTC, Android, Smartphony, Technologie, Oreo, Bluetooth, Bonus, Podpora, HTC U11, #Android, Bluetooth sig, Nougatu, Verze systému, Prodávaný model, Datový přenos, Nový Android, Nová verze, Vlajkový smartphone, Top smartphone, BLU, Podpora bluetooth, Životní cyklus, Vylepšení

Určitě si přečtěte