S novým Androidem O dostane HTC U11 jeden bonus navíc – podporu Bluetooth 5

HTC přislíbilo majitelům jeho vlajkového smartphonu HTC U11 podporu nového bezdrátového standardu Bluetooth 5. Taková vylepšení nebývají v průběhu životního cyklu již prodávaného modelu běžná, protože obvykle souvisejí s hardwarem zařízení, který lze dodatečně jen těžko měnit.

Klepněte pro větší obrázek

V případě HTC U11 je ale smartphone na nový Bluetooth 5 připraven a stačí ho pouze „softwarově aktivovat“. Touto aktivací bude aktualizace na novou verzi Androidu O, se kterou HTC pro svůj top smartphone samozřejmě počítá. Android O bude Bluetooth 5 podporovat nativně, zatímco v současném Nougatu by HTC muselo vymýšlet vlastní proprietární řešení, což už se při tak blízkém uvedení nové verze systému nevyplatí.

Pod označením Bluetooth 5 se skrývá mnoho potenciálních vylepšení, ale v praxi je nemusí daná specifikace splňovat všechny, aby se mohla jako Bluetooth 5 označovat. Jak uvádí portál Androidcentral.com, v případě HTC U11 se dočkáme až dvojnásobně rychlých datových přenosů a více přenesených informací v jednom paketu, telefon ale neumožní větší přenosovou vzdálenost než současných cca 10 metrů.

Standardizační organizace Bluetooth SIG popisuje výhody Bluetooth 5:

Váš názor Další článek: LG V30 zřejmě přijde o sekundární displej. Nahradí jej plovoucí okno se zástupci

Témata článku: HTC, Android, Technologie, Smartphony, Bluetooth, Oreo, Bonus, Podpora, HTC U11, Datový přenos, Prodávaný model, Životní cyklus, Nový Android, Podpora bluetooth, Vlajkový smartphone, Top smartphone, Nougatu, #Android, Bluetooth sig, Nov, BLU, Vylepšení, Verze systému, Nová verze


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 73

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 40

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23