S phoneBuddy lze posílat a přijímat SMSky i na pevné lince

Společnost FINCOM International a.s., výrobce a dodavatel zařízení značky Microcom, dnes oficiálně představila novou produktovou řadu Micorocom s názvem phoneBuddy. Zařízení této nové řady umožňují velmi snadno vytvořit, odeslat a přijmout SMS zprávu i na pevné telefonní síti. První zařízení z nové řady s názvem phoneBuddy Expert je vybaveno plnohodnotnou klávesnicí a grafickým LCD displejem, na kterém lze pohodlně číst a psát zprávy dlouhé až 480 znaků. Kromě SMS funkcí umožňuje zobrazení čísla volajícího, funkce telefonního seznamu, rychlé vytáčení nebo přehled zmeškaných hovorů. PhoneBuddy Expert lze připojit k jakémukoli běžnému telefonu a rozšířit tak jeho funkce. Je možné jednoduše odeslat i zprávu, kterou SMS centrum operátora doručí jako fax nebo e-mail.

„PhoneBuddy Expert je výsledkem práce ryze českého týmu vývojářů a designérů a představuje zcela unikátní zařízení. Při vývoji jsme kladli maximální důraz na jednoduchost ovládání, tak aby s naším zařízením mohl vstoupit do světa SMSek  z domova opravdu každý,“ řekl Pavel Hloušek, prezident společnosti Fincom. „V nové produktové řadě phoneBuddy se nám podařilo zúročit naše zkušenosti z vývoje modemů Microcom i z oblasti mobilních komunikací “

Zařízení phoneBuddy jsou určena k využívání SMS služeb v pevné telefonní síti dle telekomunikačního standardu ETSI. Tyto SMS služby jsou dnes běžně dostupné již v řadě evropských zemích jako například v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku. Od začátku letošního září je služba SMS podporována i ve veřejné telefonní síti v Maďarsku. Z technického hlediska pro využití SMS služeb je nutná dostupnost služeb SMS centra v pevné telefonní síti a podpora identifikace čísla volajícího na analogových linkách protokolem CLIP.

Diskuze (10) Další článek: Dana – chytrá spolužačka

Témata článku: Phone

Určitě si přečtěte