SamKnows: pomozte Evropské Unii změřit rychlost internetu

SamKnows: pomozte Evropské Unii změřit rychlost internetu
Kapitoly článku

Evropská komise a SamKnows spouští první panevropskou studii zaměřenou na výkonnost širokopásmového připojení k internetu

Londýn 27. září
Hledá se 10 tisíc dobrovolníků ze 30 zemí pro realizaci největší studie svého druhu. Navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a vyžádejte si zdarma testovací sadu.

Evropská komise, ve spolupráci s firmou SamKnows, která je specialistou na testování širokopásmových připojení k internetu, spustila panevropský projekt, jehož cílem je zmapovat výkonnost širokopásmového připojení ve všech členských státech EU a ve třech dalších zemích mimo EU. Cílem této iniciativy je pomoci poskytovatelům internetového připojení, regulátorům i zákazníkům zlepšit internetové služby na kontinentu[1].

Firma SamKnows již dříve úspěšně realizovala podobné projekty ve Velké Británii (ve spolupráci s firmou Ofcom) a v USA (ve spolupráci s tamním telekomunikačním úřadem FCC)[2] a v současné době hledá 10 tisíc dobrovolníků z celé Evropy, kteří mají zájem se zúčastnit tohoto největšího testu širokopásmového internetového připojení svého druhu.

Dobrovolníci [3] obdrží malé zařízení ('Whitebox'), které zastrčí do zásuvky svého domácího internetového připojení. Když nebude širokopásmová linka využívána, provede zařízení Whitebox sérii automatických testů s cílem změřit rychlost a výkon připojení. Na základě testu tak bude získán celoevropský obrázek o kvalitě širokopásmového připojení, což umožní jeho poskytovatelům plánovat další budoucí kroky a nabídnout zákazníkům, kteří za tyto služby platí, transparentní a jasné podmínky.

Kromě toho, že tento projekt pomůže Evropské komisi vyhodnotit kvalitu širokopásmového připojení k internetu v Evropě, vybraní dobrovolníci také získají možnost přesného a detailního proměření výkonu svých vlastních přípojek[4], a to včetně jejich rychlosti a spolehlivosti.

Pokud se chcete testu zúčastnit, navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a požádejte o zaslání zařízení Whitebox od firmy SamKnows zdarma.

Alex Salter, generální ředitel firmy SamKnows, řekl: "Snažíme se nabízet poskytovatelům připojení, regulátorům a hlavně zákazníkům informace, které potřebují pro další zkvalitnění širokopásmových služeb.

Lidé, kteří se dobrovolně testu zúčastní, získají nejen zdarma přístup k našim špičkovým technologiím, ale stanou se také průkopníky na poli zkvalitňování širokopásmového připojení po celé Evropě."

Firmu SamKnows založil v roce 2003 programátor Sam Crawford. Od samého počátku se firma specializuje na poskytování informací o širokopásmovém připojení koncovým uživatelům s cílem zkvalitnit a zrychlit tento typ internetového připojení. V roce 2008 Sam vyvinul špičkovou technologii pro měření výkonu a rychlosti širokopásmového připojení. Tuto technologii firma SamKnows poskytla zdarma spotřebitelům v USA a Velké Británii. Jen v samotné Velké Británii firma SamKnows zjistila, že skutečná rychlost širokopásmového připojení byla o více než 50% nižší než inzerované hodnoty.

UPOZORNĚNÍ PRO VYDAVATELE

Technické informace o testech naleznete na webových stránkách http://www.samknows.com/broadband/methodology
1. Členské země, ve kterých firma SamKnows hledá dobrovolníky, jsou: Rakousko, Belgie, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemí, Malta, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a také Chorvatsko, Island a Norsko
2. Společnost SamKnows obdržela více než 250 tisíc přihlášek od dobrovolníků z USA a Velké Británie, kteří se zúčastnili projektů s firmami FCC a Ofcom. Více informací najdete na webových stránkách: http://www.samknows.com/broadband/about
3. Na základě příslušných podmínek a ustanovení
4. Zařízení firmy SamKnows ("Whitebox") provádí syntetické testování rychlosti širokopásmového připojení u dobrovolníků, a to na základě simulace internetových aplikací a protokolů. Zařízení žádným způsobem nemonitoruje aktivity dobrovolníků na internetu ani neukládá osobní informace o dobrovolnících či jiné informace, podle kterých by je bylo možné identifikovat.

 

Témata článku: Technologie, Ostatní, Sam, Osobní informace, Dobrovolníci, Internet, Rychlost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 19

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

RECENZE: Honor View 20 je zatím nejdražší a suverénně nejlepší Honor

** Kvůli selfie kameře prostřelili displej. Rušivé? Ne, za chvíli o ní nevíte. ** Procesor Kirin 980 má síly na rozdávání, o výkon se nebojte ** Můžete mít 128GB nebo dvojnásobné 256GB úložiště

Jakub Michlovský | 32

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

Tmavý režim v telefonech šetří baterku až o desítky procent

Tmavý režim v telefonech šetří baterku až o desítky procent

** Tmavý režim v telefonu opravdu umí šetřit baterii ** Google kvůli tomu přebarvuje všechny své aplikace ** Černé bude i iOS

Vladislav Kluska | 31

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

RECENZE: Samsung Galaxy S10+ je zdařilý návrat na trůn. Na průstřel si zvyknete

** Otestovali jsme nejnovější vlajkový model od Samsungu ** Galaxy S10+ nabízí ve všech oblastech to nejlepší, čím Samsung disponuje ** Displej je prvotřídní, polovinu uváděných negativ by vyřešila firmwarová aktualizace

Martin Chroust | 111