Samsung chce ulevit smogem zamořenému Pekingu trojicí ekomobilů

Při příležitosti olympijských her, kdy jsou oči celého světa upřeny na pořadatelskou zemi, představil Samsung jako generální sponzor v Pekingu nové ekologicky vyrobené telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Staronový model vycházející z E200, která se u nás oficiálně neprodává, dostal pouze zelený kryt a přídomek „Eco“. Centimetr tlustý telefon klasické konstrukce z velké části pochází z přírodních materiálů, celý kryt telefonu je vyroben z bio plastů, což je hmota vzniklá extrahováním z plodin, jako je například kukuřice. Samsung ve výrobě rozšířil používání bio plastů ve snaze omezit spotřebu paliv a snížit tak emise oxidu uhličitého. Jen tak pro zajímavost, jedna tuna bio plastů při výrobě ekologických „Édvoustovek“ znamená snížení emisí CO2 o 2,16 tun ve srovnání s použitím ropných polykarbonátů. ECO telefon zamíří už v září na Evropské trhy (v Asii a USA si s ekologií hlavu nelámou), přičemž i použitý obal bude z recyklovaných materiálů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Evropané začínají vyhledávat ekologické výrobky a méně už hledí na cenu

Dále Jihokorejci představili dva vysouváky – W510 a E268. První jmenovaný je rovněž vyroben z přírodních materiálů, přičemž během jeho výroby nejsou použity těžké kovy jako například olovo, rtuť a kadmium. F268 je první telefon vyrobený bez toxických látek obsahující PVC a BFR (bromové zpomalovače hoření). Navíc dostal do vínku alarm upozorňující svého majitele o plném dobití baterie, za což získává body za plnění mezinárodních standardů Energy Star, na které se ve svých hodnoceních zaměřuje také GreenPeace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: akihabaranews

Diskuze (5) Další článek: Pohodlně se usaďte, Nokia představí dvě nové Nseries

Témata článku: Samsung, Přírodní materiál, Greenpeace, Peking


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10