Samsung chystá lepší displeje

Samsung začíná plnit svoje dřívější sliby a do mobilních telefonů zkouší implementovat nový typ displeje. Ten funguje na základě technologie AMOLED, která pracuje s tzv. aktivní matricí. AMOLED je sice pouze jednou z podskupin displejů OLED, ale oproti nim dosahuje vyšší zobrazovací frekvence, ostřejší obraz a současně snížení spotřeby.

Přesně těmito parametry se může chlubit upravená verze Samsungu SPH-W2400. Kromě kvalitního 2,3" displeje se tento mobil pyšní dvoumegapixelovým fotoaparátem, přehráváním MP3, podporou paměťových karet, technologií HSDPA a schopností přijímat televizní signál. Nový Samsung bohužel zatím existuje pouze v limitované edici určené pro korejský trh.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung W2400 se nakonec dost liší od původních konceptů telefonů s AMOLED displejem

I když pochybujeme, že rozdíly v kvalitě obrazu budou nějak zásadní, nižší nároky na spotřebu u displejů AMOLED jsou dostatečným argumentem pro jejich zavedení. Obzvláště u špičkových multimediálních mobilů je každá sebemenší úspora žádoucí.

 

Témata článku: Samsung, Displeje, Dostatečný argument, Displej

Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

** První Mi Mix byl úchvatný, Mi Mix 2 je lepší, ale už nešokuje ** Technologické pokusy jsou zapomenuté, vše funguje na jedničku ** V Česku bude s požehnáním Xiaomi, cenu však zatím neznáme

20.  9.  2017 | Kůžel Filip | 49


komerční sdělení

Komerční sdělení