Samsung chystá lepší displeje

Samsung začíná plnit svoje dřívější sliby a do mobilních telefonů zkouší implementovat nový typ displeje. Ten funguje na základě technologie AMOLED, která pracuje s tzv. aktivní matricí. AMOLED je sice pouze jednou z podskupin displejů OLED, ale oproti nim dosahuje vyšší zobrazovací frekvence, ostřejší obraz a současně snížení spotřeby.

Přesně těmito parametry se může chlubit upravená verze Samsungu SPH-W2400. Kromě kvalitního 2,3" displeje se tento mobil pyšní dvoumegapixelovým fotoaparátem, přehráváním MP3, podporou paměťových karet, technologií HSDPA a schopností přijímat televizní signál. Nový Samsung bohužel zatím existuje pouze v limitované edici určené pro korejský trh.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung W2400 se nakonec dost liší od původních konceptů telefonů s AMOLED displejem

I když pochybujeme, že rozdíly v kvalitě obrazu budou nějak zásadní, nižší nároky na spotřebu u displejů AMOLED jsou dostatečným argumentem pro jejich zavedení. Obzvláště u špičkových multimediálních mobilů je každá sebemenší úspora žádoucí.

 

Témata článku: Samsung, Displeje, Displej, Lep, Dostatečný argument

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25