Samsung F300 a F500: nové tenké mobily ovládané z obou stran

Samsung představil dva nové, takřka revoluční telefony. Jsou tenké, nadupané výbavou a přichází se zajímavou koncepcí – z jedné strany vypadají jako mobil s malým displejem a z druhé jako MP3 přehrávač. Na „telefonní“ straně je klasická numerická klávesnice s ovládací částí, malý displej a optika fotoaparátu. Na straně druhé najdeme v obou případech přehledný ovladač multimédií a velký displej. Oba telefony jsou určeny pro sítě GSM a jistě se dostanou na evropské trhy.

Samsung F300

Menší a o něco méně vybavený model nabízí TFT displej s rozlišením 176 × 220 bodů, 2Mpx fotoaparát, 100 MB paměti, slot pro paměťové karty microSD, Bluetooth (A2DP), FM rádio a podporu EDGE. Rozměry jsou 104 × 44 × 9 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung F300

Klepněte pro větší obrázek 
Telefonní část je k vidění pouze na "živém" obrázku

Samsung F500

Vybavenější telefon lze pod displejem otočit a tím zabezpečit jeho stabilitu na stole při sledování displeje naležato. To se bude hodit, protože telefon je schopen přehrávat videa v různých formátech, včetně velmi rozšířeného DivX. Anténa naznačuje, že by si telefon mohl rozumět i s televizním vysíláním, ale o tom specifikace mlčí. Displej má QVGA rozlišení a podporu 262 barev. Paměť pojme 400 MB dat a je ji možné rozšířit kartami. Dále tu máme 2Mpx fotoaparát, Bluetooth (A2DP), rádio a podporu 3G i EDGE. To vše v těle o rozměrech 116 × 50 × 11 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung F500

Diskuze (3) Další článek: Duel nejlepších: Garmin Nüvi 660 vs. TomTom Go 910

Témata článku: Samsung, Samsung F300, Samsung F500, Mobil

Určitě si přečtěte