Samsung Jitterbug: véčka pro nervózní důchodce

Samsung Jitterbug: véčka pro nervózní důchodce

Samsung představil dva véčkové prototypy nazvané Jitterbug. Jedná se o speciální přístroje určené zejména seniorům, které vynikají jednoduchým ovládáním a přehlednou klávesnicí. Jak ukazuje název (jitterbug = nervozita), výrobce zřejmě předpokládá, že někteří uživatelé mohou být z běžných mobilních telefonů značně nervózní. A co teprve tehdy, když potřebují v naléhavé situaci přivolat pomoc. Nová véčka by jim mohla pomoci.

Klepněte pro větší obrázek 
Spása pro nervózní důchodce

Telefony jsou totiž velmi jednoduché. Troufalejší uživatelé mohou zvolit model s klasickou klávesnicí, který lze používat jako běžný telefon. Ovládací část se skládá pouze ze dvou vertikálních navigačních šipek a zřetelně rozlišených kláves pro potvrzování a ovládání hovorů. Všechna tlačítka jsou nadprůměrně velká a snesou i hrubší zacházení.

Pro koho by byl i takový telefon příliš složitý, je tu druhý model. Ten má místo numerické klávesnice pouze tři velká tlačítka. Jedním se dovoláte na speciálního operátora pečovatelské služby, na druhé můžete nastavit libovolné číslo a stiskem třetího se dovoláte na integrovaný záchranný systém.

Témata článku: Samsung

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Rada.K, Rada.K 8. 4. 2006 11:08:45
    Když je někomu špatně, tak je pro něj ještě větší problém trefit se na...
  • stary_pes, stary_pes 7. 4. 2006 20:45:24
    Tiez som riesil podobny problem a nakoniec som vybral Nokiu 3310. Ukazala...
  • demultiplexor, demultiplexor 7. 4. 2006 17:55:00
    To tlacitko 911- vubec se mi nelibi, starsim lidim se casto klepou ruce,...

komerční sdělení

Komerční sdělení