Samsung: mobily s vestavěným dálkovým ovládáním

Samsung před několika dny představil dva nové mobilní telefony: SPH-V6500 a SCH-V650. Nejvíc mě na nich zaujala funkce, která byla zmíněna až ve spodní části tiskové zprávy. Mobily zastanou funkci dálkového ovladače domácích spotřebičů: klimatizace, televizoru, DVD a dalších zařízení s infračerveným čidlem.

To je velmi praktická vlastnost, která mobilům zatí chyběla. Pouze smartphony mají možnost doinstalovat aplikaci, která se chová stejně. Mnoha chytrým telefonů ale zase chybí infraport, takže program je použitelný jen u menší části telefonů.

Samsung se ale u těchto dvou korejských telefonů chlubí hlavně vestavěným prohlížečem kancelářských formátů. Na displeji lze zobrazit dokumenty typu DOC, XLS, PDF, JPG a TXT. Pokud by šlo o smartphony, zase by se nejednalo o takovou novinku, v těchto dvou případech se ale jedná o běžné mobilní telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung SPH-V6500

S prohlížečem kancelářských formátů možná Samsung počítá i do dalších modelů. Když jsme si na CeBITu hráli s připravovaným modelem D600, v jeho značně nefinální nabídce jsme objevili prohlížeč dokumentů Microsoft Wordu.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Word na Samsungu D600

Diskuze (2) Další článek: Push to talk v praxi: vše, co jste chtěli vědět

Témata článku: Samsung, Mobil, Ovládání

Určitě si přečtěte