Samsung: natočte video mobilem a vyhrajte

Mobilní telefony jsou dnes již poměrně vyspělé, krom volání umí spoustu užitečných věcí, například pořídit momentku nebo natočit video. A právě videa natočené mobilem se stala hlavním předmětem českého projektu s mezinárodním přesahem - Mobile Video Art, na kterém se významně podílela společnost Samsung. Hlavní partner projektu, se jako první na světě věnuje výhradně uměleckým videosnímkům natočeným mobilním telefonem. Do projektu Mobile Video Art se zapojilo téměř pět desítek umělců z celého světa. V rámci prvního ročníku projektu mají šanci všichni, kdo se cítí být alespoň trochu kreativní. Videa natočená mobilním telefonem je možné posílat až do 15. prosince 2007.

Téma prvního ročníku projektu Mobile Video Art – „Intimní život globální vesnice“ – volně zkoumá společenské, politické, kulturní i osobní aspekty každodenního života ve 21. století pod vlivem prolínání globálních a lokálních znaků. Cílem projektu je vytvořit interaktivní mozaiku krátkých videí (maximální délka 1 minuta), která propojí nejrůznější umělecké žánry, strategie a přístupy ke vnímání současné globální reality.

Vítězové budou vyhlášeni počátkem příštího roku a odměnou jim budou ceny, které do soutěže věnovala společnost Samsung: 1× LCD TV Samsung a 4× mobilní telefon Samsung U600. Hlavní platformou projektu jsou webové stránky www.mobilevideoart.com, kde lze již spatřit díla, jenž vytvořili profesionálové, Pro ně již soutěž skončila, široká veřejnost má ale možnost přidat své výtvory právě teď. Zaslané amatérské snímky bude na základě jejich uměleckých kvalit hodnotit porota složená z umělců, kritiků a osobností ze světa kultury a současného umění. Nejlepší videa pak získají hodnotné ceny od Samsungu. Další ceny budou uděleny snímkům, které získají nejvíce hlasů veřejnosti.

Výsledky umělecké části soutěže, které hodnotili návštěvníci výše uvedených webových stránek:

  • Aisen Chacin, venezuelská umělkyně žijící v americkém Houstonu
  • Josef Bareš, český umělec, který studuje na Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Nových médií)

Ceny festivalové poroty:

  • Vesna Bukovec (Slovinsko)
  • Valter Luca Signorile (Itálie)
  • Richard Wiesner, (ČR, absolvent VŠUP)
  • Vladimír Skrepl (ČR, vedoucí ateliéru Malba na pražské AVU)
Diskuze (1) Další článek: Galileo zachráněno, zaplatí ho zemědělci

Témata článku: Samsung, Ostatní, Samsung U600, Mobil, NATO, Uvedený web

Určitě si přečtěte