Samsung představil pět ultratenkých telefonů pro Evropu

Samsung překvapil a ukázal hned pět nových telefonů. A je vidět, že se „razrmánie“ rozšířila do celého světa a ovlivňuje i konkurenční výrobce. Pro všech pět nových telefonů je charakteristická velmi malá tloušťka. Telefony jsou určeny i pro evropských trh a není tedy vyloučeno, že by se některý z nich mohl dostat i k nám. Nasazení výrobce plánuje stihnout ještě do konce roku.

Klepněte pro větší obrázek
Zleva: Samsung Z510, Z540, D800, D820, P300

Klepněte pro větší obrázek 
Nové telefony s hosteskami

Samsung SGH-P300

Telefon klasické konstrukce s poněkud širším tělem je pouze 9 mm tenký a také díky zbývajícím rozměrům 87 × 54 mm je přirovnáván k telefonu velikosti kreditní karty. Má barevný displej, megapixelový fotoaparát, Bluetooth, přehrávač MP3 a další vymoženosti. Váží pouhých 65 g a pracuje v sítích GSM.

Klepněte pro větší obrázek 

Samsung SGH-D800

Stále modernější výsuvná konstrukce se dá uplatnit i u tenkých telefonů. Samsung D800 kromě tloušťky 14,9 mm nabídne bohatou výbavu s megapixelovým fotoaparátem, přehrávačem MP3, Bluetooth a výstupem na televizi. Podporuje GSM sítě tří pásem a EDGE.

Samsung SGH-D820

O něco málo tlustší, ale o to více vybavený model oproti D800. Pouhé tři desetiny milimetru tloušťky navíc přinesly tomuto výsuvnému telefonu například slot pro paměťové karty MicroSD a stereofonní reproduktory. Samsung D820 kvadrálním telefonem pro GSM sítě (850/900/1800/1900 MHz) a rovněž podporuje EDGE.

Samsung SGH-Z510

Véčko nápadně podobné černé Motorole Razr, které je pouhých 14,9 mm tenké a kromě GSM sítí podporuje také sítě třetí generace WCDMA (UMTS). Samozřejmostí je kvalitní displej s rozlišením 240 × 320 bodů, fotoaparát, možnost videohovorů, Bluetooth atd. Výjimečnou položkou ve specifikaci je 138 MB vnitřní paměti.

Samsung SGH-Z540

Opět véčko, s mírně odlišným designem a bohatší výbavou. Tloušťka 14,9 mm je zachována, přibyla tlačítka pro ovládání přehrávače hudby na předním krytu pod displejem a stereofonní reproduktory. Vnitřní paměť má kapacitu 150 MB. Rovněž se jedná o telefon s podporou sítí 3G a GSM.

Diskuze (5) Další článek: Internetové volání: velký přehled českých VoIP operátorů

Témata článku: Samsung, Motorola Razr, Samsung D800, Samsung D820, Samsung Z510, Telefon, Ultra, Konkurenční výrobce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40