Samsung představil SIM kartu s 1 GB paměti

Samsung představil SIM kartu s 1 GB paměti
SIM (Subscriber Identity Module) karty jsou určeny k jednoznačné identifikaci zařízení v prostředí globálních mobilních sítí. Do nedávné minulosti byla právě identifikace jednou z mála funkcí karet SIM. Podle Samsungu by se mělo v budoucnu vše změnit.

Po vývoji 128 MB SIM karty, se kterou se společnost představila v roce 2004, přišla včera s dalším stupněm vývojové řady pro oblast mobilní komunikace – SIM kartou kombinovanou s 1 GB flashovým NAND paměťovým modulem. Trend současnosti je jasný – zmenšovat a zmenšovat. Tohoto konceptu se Samsung drží. Proč nosit dvě karty, když nemusíte? S-SIM není ani o milimetr větší než standardní SIM karty, dokáže ale nahradit jak identifikační modul, tak běžnou paměťovou kartu. Ve srovnání se svými předchůdci disponuje S-SIM mnohonásobně vyšším nejen kapacitou, ale také zabezpečením.

Klepněte pro větší obrázek Paměťová SIM karta v podání Samsungu

Podle oficiálních zpráv jsou tedy nové moduly připraveny pro budoucí generací technologických požadavků zahrnujících mj. i vysokorychlostní přenos dat přes USB rozhraní, stahování hudebního obsahu nebo on-line hry. Zda budou nové S-SIM karty alespoň částečně zpětně kompatibilní s dnešními „staršími“ typy mobilních telefonů, společnost bohužel neuvádí.

Témata článku: Samsung

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • jozin.cz, jozin.cz 9. 11. 2006 23:24:44
    No ja se hlavne nemuzu dockat az se zase kontakty vratej na SIM jako...
  • Tom 9. 11. 2006 21:52:03
    Už vidím "aktivační poplatek" takové karty
  • F.M. 9. 11. 2006 20:51:07
    to je docela mazec noo.. už vidím ty SE jak...

komerční sdělení

Komerční sdělení