Samsung představil ultrarychlé MMCplus paměťové karty

Jakoby v paměťových kartách už dnes nebyl dostatečný chaos. Samsung v uplynulých dnech představil novou generaci paměťových karet MMC pod označením MMCplus. MMCplus ale i přesto není žádnou novinkou a například modely společnosti Kingston jsou už nějakou dobu známy. V blízké budoucnosti by měly být MMCplus Samsungu dostupné v kapacitách 1, 2, 4 a 8 GB.

 
Samsung MMCplus

Ve srovnání s klasickými MMC kartami nabídne MMCplus díky SLC NAND pamětem především vyšší výkon. Použitý typ paměti se podepíše hlavně na přenosové rychlosti, čtení z MMCplus by mělo dosahovat rychlostí až 40 MB/s, zápis pak kolem 25 MB/s. Takováto rychlost zápisu umožní během jediné vteřiny zapsat více než 4 skladby ve formátu MP3 nebo během necelé minuty pojmout dvouhodinový film v kvalitě blížící se DVD disku.

Ze začátku se nové paměti budou pravděpodobně potýkat s nedostatkem podporovaných zařízení. Díky aktivitám společnosti Samsung bychom se ale s nimi měli již brzy setkat nejen v mobilech a MP3 přehrávačích. Do prodeje se MMCplus karty dostanou ve druhé polovině letošního roku, cenové podmínky jejich prodeje zatím nebyly zveřejněny.

Diskuze (4) Další článek: Nový Navigon bude až na sklonku léta

Témata článku: Samsung, Ultra, Paměť, Karta

Určitě si přečtěte