Samsung R450 Messager: maskovaný pisálek pro nemajetné

Samsung Messager je určen primárně pro americký trh (pracuje totiž pouze v sítích CDMA) a první, co by vás na tomto low-endu s největší pravděpodobností zaujalo by byla plnohodnotná vysouvací QWERTY klávesnice. Neznalému ale může chvíli trvat ji objevit, v zavřeném stavu totiž Samsung klame tělem a tváří jako každý jiný telefon s klasickou klávesnicí (díky šířce 1,8 cm se mu to docela daří).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Plnohodnotná klávesnice byla ještě donedávna znakem špičkových komunikátorů z byznys-sféry, ale to už dnes neplatí. Messager dokazuje, že i další dřív „drahé funkce“ prosakují už i do třídy low-end. Za zmínku stojí přehrávač MP3, podpora paměťových karet microSD (až 2 GB) a stereo bluetooth profil. Krom stereo bluetooth sluchátek lze s telefonem použít i klasická, ovšem s méně obvyklým 2,5 jackem. Telefon se v USA prodává za 179 USD (cca 3000 Kč), což je cena, za kterou by si určitě našel své zákazníky i v Evropě. Samsung se ale zatím o výrobě verze GSM nevyjádřil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung R450 Messager ve zkratce:

  • sítě: CDMA
  • fotoaparát: 1,3 Mpx
  • displej: 176 × 220 bodů (při vysunutí QWERTY klávesnice se dění na displeji otočí o 90 stupňů)
  • rozměry: 112 × 51 × 18 mm
  • váha: 130 gramů
  • další: podporuje e-mail, SMS, MMS a Instant Messaging
Váš názor Další článek: Senzační bowling a letecké bitvy (Java hry)

Témata článku: Samsung, Mask, Message

Určitě si přečtěte