Samsung si patentoval netradiční herní mobil

Mobilní hraní vyspělých her má v sobě velký potenciál, ostatně mobilní telefony už dospěly do fáze, kdy graficky zvládnou i starší počítačové hry. I samotní výrobci už začínají brát mobilní hraní vážně, na druhou stranu to zase není tak horké a herních mobilních telefonů na trhu zase tolik není. Nejvíce podnikavá je v tomto směru Nokia, která má na trhu své želízko v ohni jménem N81 a další multimediální telefony se chystají na druhé pololetí tohoto roku. Do boje o mobilní „pařany“ možná brzy vytáhne i jihokorejský Samsung, který si před několika dny zaregistroval vskutku zajímavý patent.

Klepněte pro větší obrázek
Koncept herního telefonu, který si nechal Samsung patentovat

Na první pohled vypadá telefon jako obyčejné véčko s trošku výstřední klávesnicí. Stačí ale odklopit vnitřní displej a objeví se další ovládací tlačítka, zatímco displej zůstane nad kloubem právě vprostřed mezi oběma klávesnicemi. V pravém horním rohu si své místo našel ještě reproduktor, ale na cestách hromadnou dopravou nebo při čekání na úřadu či u lékaře jsou praktičtější sluchátka. Otázkou zůstává tloušťka telefonu v zavřeném stavu, na obrázku totiž přístroj působí pěkně baculatě a to by k pohodlnému nošení v kapse kalhot určitě neprospělo. V souvislosti s herním mobilem se už dlouho spekuluje také o telefonním PlayStationu od Sony Ericssonu, myslím si ale, že jeho budoucí existence je málo pravděpodobná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pokud si chcete mobilně zahrát můžete sáhnout po Nokii N81 nebo třeba po konzoli PSP, která se nedávno naučila VoIP telefonii

Zdroj: unwiredview

Diskuze (2) Další článek: Rohde & Schwarz SMU 200A: krabice, která splete každou GPS

Témata článku: Samsung, Zajímavý patent, Mobil

Určitě si přečtěte