Samsung ukázal projektor pro mobilní telefony

Hluboko v šuplíku s popiskem „MWC Barcelona“ jsem našel čtyři fotky, které stojí alespoň za krátký komentář. Je na nich mobilní projektor určený pro spojení s jinými mobilními zařízeními. O vývoji podobné techniky slýchám z více stran už delší dobu, ale až na únorové výstavě jsem takový projektor viděl v provozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mikro-projektor Samsung MBP-100. Technické parametry výrobce bohužel nezveřejnil

Začnu hned tím nejdůležitějším. Fotografie nevynikají vysokou technickou kvalitou, ale jestli se vám zdá, že na promítacím plátně není nic moc vidět, pak se vám to zdá docela správně. Přesně takové dojmy jsem měl i v reálu. Slabým kontrastem a svítivostí jsem zklamaný o to více, že byl projekční koutek oproti okolnímu prostředí zastíněný. Jediná situace, ve které si dokáži vystavený projektor představit jako příjemného a použitelného pomocníka, je temný hotelový pokoj někde mimo domov. Na druhou stranu …nejsou přesně k tomu mobilní projektory určené?

Uživatelskou přívětivost snižuje i potřebná kabeláž. Na stánku Samsungu to vypadá ještě o stupeň hůře kvůli kabelům zabezpečení, ale i tak tu máme masivní kabel pro přenos signálu směrem od telefonu k projektoru, napájecí kabel projektoru a při delší projekci bude nutné dodávat šťávu i telefonu. O kolik by to bylo krásnější, kdyby byla obě zařízení spojená bezdrátově a projektor měl vlastní akumulátor, který by vystačil alespoň na jeden celovečerní film…

Zatímco Texas Instruments předpovídá vstup svého projektoru Pico na trh v roce 2009, Samsung si věří ještě více a ohlásil, že ten jeho bude možné koupit už letos v létě. Nezbývá než Korejcům držet palce, aby se jim věc podařila a finální produkt byl lepší, než ten vystavený.

Témata článku: Samsung, Příslušenství, Telefony, Projekt, Projektor, Mobilní telefon, Telefon, Hotelový pokoj, Mobil

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6