Samsung vyvinul baterii na vodu

Výrobce mobilních telefonů číslo dva, Samsung, se minulý pátek blýsknul na mezinárodním korejském veletrhu elektroniky zajímavým vodním zdrojem. Konkrétně vyvinul mikro palivovou buňku a vodíkový generátor využívající čistou vodu (H20). „Při svém provozu pak v takovém telefonu reaguje kov a voda produkující vodík“, říká viceprezident Samsungu Yong-soo. Plyn pak zásobuje palivovou buňku a reaguje s kyslíkem ve vzduchu při současném generování elektrického proudu. Ostatní palivové buňky potřebují k produkci vodíku methanol, Samsungu má výhodu, stačí mu voda.

Klepněte pro větší obrázek
Jeho zdroj rozkládá vodu a v další chemické reakci využívá ke generování elektřiny vodík

Buňka dokáže generovat tři watty elektřiny, což pro mobilní zařízení dostačuje. Výrobce slibuje, že s tímto zdrojem vydrží telefon dvakrát tak dlouho než s dobíjecí běžnou baterií. Podle Samsungu by se tato technologie mohla začít využívat v roce 2010, zároveň odhaduje dobu mezi dopěněními vodou na 5 dní při běžném provozu. Jak vidno, tak houževnatí jihokorejci v práci nezahálí a snaží se vymýšlet stále nové zlepšováky a technologii, což tento příklad jen potvrzuje.

Témata článku: Samsung, Příslušenství

Určitě si přečtěte

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení