Samsung vyvinul spásu pro displeje: perfektní čitelost na slunci a nízká spotřeba

Samsung se pochlubil, že vyvinul novou technologii, která sníží o 30% spotřebu LCD displejů a jim zajistí perfektní čitelnost i při osvitu přímým světlem. Vše podstatné je zmíněno v tiskové zprávě:

Společnost Samsung včera oznámila, že dokončila vývoj inteligentní DDI (Display Driver Interface) jednotky pro mobilní zařízení, která i za jasného světla zaručí jasný a čistý obraz. Technologie byla vyvinuta výzkumným pracovištěm Samsung Advanced Institute of Technology.

Dosud sloužily jednotky DDI na mobilních zařízeních k zajištění funkcí LCD displeje. Nyní přichází společnost Samsung s inteligentní verzí displejových jednotek, které snižují energetickou náročnost displejů a zvyšují kvalitu obrazu na mobilních displejích.

Nová DDI jednotka společnosti Samsung automaticky měří jas v okolním prostřední a volí optimální výstup na displeji, čímž zlepšuje kvalitu obrazu, pokud zákazníci používají mobilní zařízení ve venkovním prostředí. Optimalizací jasu může zařízení DDI snížit energetickou náročnost displeje až o 30 %. Fotosenzor spolu se softwarem, který jednotku DDI podporuje, jsou schopny rozlišit intenzitu osvětlení do 32 stupňů. Jednotka DDI analyzuje informace o barvě každého pixelu, které potom znovu upraví tak, aby jas a sytost barev byla přizpůsobena venkovnímu prostředí a bylo dosaženo krystalicky čistého obrazu. Zajištěním větší intenzity základních barev je dosaženo dostatečně jasného obrazu i pokud je displej vystaven přímému slunečnímu svitu.

“Díky inteligentní technologii může nyní sama jednotka DDI optimalizovat jas a sytost barev na displeji mobilních zařízení,” řekl Myunghee Lee, viceprezident týmu pro pokročilé jednotky DDI společnosti Samsung Electronics’ System LSI Business. “Stále více kapesních mobilních zařízení nabízí televizní vysílání, nebo prohlížení video záznamu. Právě u těchto zařízení zajistí DDI jednotka optimální vlastnosti displeje při venkovním použití.”

Poptávka po mobilních DDI neustále roste, ať už se jedná o mobilní telefony, či mp3 přehrávače, přístroje pro multimediální zábavu, nebo jiné výrobky. Společnost Samsung očekává, že globální trh zařízení DDI pro barevné displeje do mobilních zařízení vzroste z 1,6 miliardy kusů v roce 2006 na 2,3 miliardy kusů v roce 2009.

Společnost Samsung naplánovala začátek sériové výroby inteligentních mobilních jednotek DDI na konec roku 2006.

Diskuze (8) Další článek: Nokia v Číně: za dva podpisy dvě miliardy eur

Témata článku: Samsung, Displeje, Displej, Spotřeba, Spot, Nízká spotřeba

Určitě si přečtěte