SavaJe to myslí vážně: další smartphone s novým operačním systémem

SavaJe je operační systém na vyvinutý na základě Javy, který se hodlá zařadit po bok Symbianu či Windows Mobile. Více si o něm můžete přečíst v našem starším článku. Jako první oznámila výrobu mobilního telefonu s tímto novým operačním systémem společnost LG. Výsledkem snažení je výsuvný telefon představený v listopadu.

Na trh se však zřejmě jako první dostane podle mého názoru mnohem atraktivnější „vysouvák“ Xplore vyvinutý přímo společností SavaJe ve spolupráci GSPDA. Telefon zaujme především svým velkým displejem s rozlišením 176 × 220 bodů a s podporou 262 tisíc barev. Samozřejmostí je megapixelový fotoaparát, přehrávač multimédií, slot pro paměťové karty a Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek 

Telefon by měl na asijské trhy přijít v březnu. Na americké a evropské trhy se výrobce pokusí prorazit prostřednictvím operátorů. Dokud se ale nedostane operační systém SavaJe do podvědomí uživatelů, moc šancí na bouřlivé rozšíření mu nedáváme.

Diskuze (13) Další článek: Pantech & Curitel opět šílí: třívrstvý, dvojitě otočný mobil

Témata článku: Opera, Operační systém, Systém


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41