Seagate: disky pro mobilní telefony

Trochu jsem se zarazil u stánku Seagate. Co dělá výrobce pevných disků na veletrhu s mobily? Tušil jsem správně, k vidění zde byly miniatruní pevné disky k mobilním telefonům, které byly nedávno představeny.

Klepněte pro větší obrázek 
Externí pevný disk k mobilům Seagate

Do malé černé krabičky s rozměry 12 × 89 × 61 mm a s hmotností 70 g se vejde až 20 GB dat. Takový úložný prostor se může hodit především pro uložení hudby, obrázků nebo videí. K telefonu se disk připojí prostřednictvím datového kabelu, Wi-Fi (802.11 b/g) nebo bluetooth verze 2.0.

Pokud zvolíte připojení prostřednictvím bluetooth a pevný disk s telefonem spárujete, automaticky se do telefonu odešle potřebný ovládací software, který umožní přímý přístup k souborům na pevném disku. Pro připojení přes Wi-Fi nebo kabel je nutné stáhnout potřebný software z internetu.

Akumulátor uvnitř disku vydrží 10 hodin streamingu dat do mobilního telefonu, např. při poslechu hudby, a dva týdny v pohotovostním režimu. Pokud se vybije, data zůstanou zachována, ale už jej nebude možné připojit k telefonu. Nabízet se bude v kapacitách 10 GB nebo 20 GB a zástupce výrobce tvrdí, že by se měly dostat i na český trh.

Témata článku: Příslušenství, Telefony, Mobil, Mobilní telefon, Disk, Telefon

Určitě si přečtěte

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení