Seagate: disky pro mobilní telefony

Trochu jsem se zarazil u stánku Seagate. Co dělá výrobce pevných disků na veletrhu s mobily? Tušil jsem správně, k vidění zde byly miniatruní pevné disky k mobilním telefonům, které byly nedávno představeny.

Klepněte pro větší obrázek 
Externí pevný disk k mobilům Seagate

Do malé černé krabičky s rozměry 12 × 89 × 61 mm a s hmotností 70 g se vejde až 20 GB dat. Takový úložný prostor se může hodit především pro uložení hudby, obrázků nebo videí. K telefonu se disk připojí prostřednictvím datového kabelu, Wi-Fi (802.11 b/g) nebo bluetooth verze 2.0.

Pokud zvolíte připojení prostřednictvím bluetooth a pevný disk s telefonem spárujete, automaticky se do telefonu odešle potřebný ovládací software, který umožní přímý přístup k souborům na pevném disku. Pro připojení přes Wi-Fi nebo kabel je nutné stáhnout potřebný software z internetu.

Akumulátor uvnitř disku vydrží 10 hodin streamingu dat do mobilního telefonu, např. při poslechu hudby, a dva týdny v pohotovostním režimu. Pokud se vybije, data zůstanou zachována, ale už jej nebude možné připojit k telefonu. Nabízet se bude v kapacitách 10 GB nebo 20 GB a zástupce výrobce tvrdí, že by se měly dostat i na český trh.

Témata článku: Příslušenství, Telefony, Mobilní telefon, Telefon, Mobil, Disk

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6