Sendo zřejmě končí, Motorola koupila jeho vývojový tým

Sendo je méně známý výrobce mobilů se sídlem v Anglii. Asi nejznámější z jeho nabídky je model s prostým označením X – elegantní smartphone s operačním systémem Symbian. U nás se ale oficiálně žádný telefon značky Sendo zatím neprodával. Sendo se specializuje na výrobu telefonů určených pro operátory a s jeho modely se můžete setkat po celém světě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sendo X

Výrobce má zřejmě existenční problémy a rozhodl se prodat celý svůj vývojový tým. Kupcem není nikdo jiný než americká Motorola. Za nezveřejněnou sumu odkoupila tým čítající 200 inženýrů z poboček v britském Birminghamu a Singapuru. Spolu s lidmi a jejich tvůrčími nápady získala Motorola i 50 patentů společnosti Sendo, včetně 40 dosud neschválených. Podrobné podmínky transakce nejsou známy, ale k odkoupení celé společnosti nedošlo.

Sendo bude existovat i nadále, ale bez vývojového týmu nebude nových telefonů a bez nových telefonů není budoucnost. Objevují se proto spekulace, že společnost bude postupně rozprodána celá, o případné spolupráci v oblati vývoje s Motorolou zatím žádné informace neprosákly. Za zmínku stojí, že v roce 2004 bylo po celém světe prodáno osm miliónů mobilních telefonů značky Sendo a příjem společnosti činil 420 miliónu dolarů. Přesto se firma potýká s finančními problémy.

Diskuze (2) Další článek: Siemens dnes představí nové modely S75 a SL75

Témata článku: Motorola, Vývojový tým, Vývoj, Sen, Send, Motor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31