Šeptanda: Nokia spustí mobilní filmotéku

Nokia prý pracuje na nové službě, která by majitelům multimediálních přístrojů umožnila sledovat filmy přímo v mobilu. Spekulace přichází jen několik měsíců po té, kdy finský výrobce spustil na vybraných trzích svůj hudební obchod, který se prý moc velké popularitě zatím netěší. Světový výrobce mobilů ale doufá, že filmová zábava by mohl být ten pravý klíč k srdcím (a peněženkám) svých zákazníků. Nokia Movie Store (název se zatím neví) bude fungovat na principu streamování videa v rozlišení QVGA (320 × 240 bodů) s využitím kodeku H.264 pro video AAC 96 kb/s pro audio. Přístroje řady N-Series vybavené TV výstupem pak uživatelům umožní sledovat film i na obrazovce televizoru.

Klepněte pro větší obrázek
Hudební obchod Nokie se prý nechytá, možná ho doplní i filmotéka

Co se týče placení tak existují alternativy jako měsíční paušál za zhlédnutí neomezeného počtu filmů, tak zpoplatnění jednotlivě. To ale není vše, Nokia totiž myslela i na další možnosti přivýdělku a tak pro zákazníka připravila jednoduchý způsob jak kdykoli během sledování filmu, stiskem jednoho tlačítka, snímek zakoupit na DVD nebo Blu-Ray disku. V takovém případě vám ho nejbližší partnerský obchodník Nokie zabalí a odešle na adresu uvedenou při registraci do filmotéky.

Zdroj: BGR

Témata článku: Nokia, Mobil, Partnerský obchod

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50