Servisní menu do každého mobilu - nevěříte?

V e-mailové GSM konferenci se dnes objevil zajímavý příspěvek s návodem, jak prostřednictvím služby Cell Broadcast jednoduše nahradit některé funkce servisních menu telefonů. Postup funguje jen u Eurotelu a zjistíte z něj číslo vysílače, ke kterému jste přihlášeni (CID) a kód oblasti (LAC).

Jak na to

Ve svém telefonu, v menu, kde se nastavuje služba Cell Broadcast, musíte nastavit a aktivovat kanál 471. Konkrétně u Nokií běžte do menu Zprávy, Informace sítě, Témata. Přidáte nové téma 471, nějak jej pojmenujete (např. BTS) a v nadřazeném menu zapnete příjem zpráv Cell Broadcast.

Za chvíli se telefon ozve a dostanete zprávu, ve které najdete dvě čísla. První z nich je CID, druhé LAC.

Co s tím?

Můžete například jednoduše zjistit, ke kterému vysílači je váš telefon právě připojen. Stačí když číslo CID zadáte do vyhledávače BTS na GSMwebu - hledejte podle parametru CellID (dec). Stejný vyhledávač najdete i na wapové adrese wap.gsmweb.cz.

Témata článku: Servis, Mobil, Servisní menu, Menu, Zajímavý příspěvek

Určitě si přečtěte

Dobrá zpráva: Datem 1. 1. 1970 zablokované iPhony nemusí do servisu

Dobrá zpráva: Datem 1. 1. 1970 zablokované iPhony nemusí do servisu

Je až neuvěřitelné, na co lidi přijdou a co všechno může ublížit elektronice. Představte si, že když změníte datum a čas v 64bitových iOS zařízeních (iPhony počínaje 5s, novější iPady a iPody Touch) na 1. leden 1970, s příštím zapnutím už nenabootujete.

15.  2.  2016 | Kůžel Filip | 104

Podepsáno: v ČR vznikne servisní středisko HTC

Podepsáno: v ČR vznikne servisní středisko HTC

28.  5.  2015 | Kůžel Filip | 5