Severní Korea zakázala mobily

Zatímco před rokem a půl v Severní Koreji slavnostně uváděli do provozu mobilní síť, nyní je konec. Tamní komunistická vláda 25. května zakázala používání mobilních telefonů. V zemi jich sice nebylo nijak mnoho, loni v listopadu – po roce provozu – jen dvacet tisíc na dvaadvacet milionů obyvatel, i tak je ale tento krok dokonale totalitní.

Oficiální důvody zákazu nejsou známy, svět se ostatně až nyní dozvěděl, že se něco takového stalo. Podle jihokorejských novin Chosun Ilbo by ale mohlo být na vině dubnové neštěstí v železniční stanici města Jongčchon. Výbuch byl prý iniciován právě mobilním telefonem a jelikož pár hodin před tím projížděl místem vůdce Kim Čong-Il, šlo o zpackaný atentát a viník musel být potrestán.

Témata článku: Korea, Sever, Mobil

Určitě si přečtěte

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

** První Android jsme zkoušeli před deseti lety v emulátoru. ** Tehdejší prototyp měl k dnešnímu smartphonu daleko. ** Přišla řada Nexus, pak Pixel a Google vždy udržel punc výjimečnosti.

23.  10.  2017 | Kůžel Filip, Kovaczicz Johanna | 12

Korejci chtějí dostat mobilní svět o level dál. Co chystají na druhou půlku roku?

Korejci chtějí dostat mobilní svět o level dál. Co chystají na druhou půlku roku?

** Během měsíce očekáváme dvě velké korejské premiéry ** Kam posunou svět mobilního hardwaru Samsung a LG? ** A budou za to zákazníci ochotní platit?

6.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 18