Siemens českému T-Mobilu postaví síť třetí generace

Siemens českému T-Mobilu postaví síť třetí generace

Tisková zpráva: První východoevropský kontrakt na mobilní síť třetí generace – 27. kontrakt na technologii W-CDMA firmy Siemens Siemens mobile dodá technologii W-CDMA mobilnímu operátorovi T-Mobile Česká republika

Skupina Siemens mobile dodá české pobočce T-Mobile International radiovou technologii W-CDMA, a to na základě smlouvy podepsané se společností T-Mobile Česká republika,a.s.

Pro výstavbu mobilní sítě třetí generace v České republice dodá a nainstaluje divize Siemens mobile přístupovou radiovou (UTRAN) a přepínací “switching“ technologii. V první fázi projektu chce T-Mobile pokrýt oblast Prahy. S více než 3,9 miliony zákazníků je T-Mobile Česká republika, jejímž hlavním akcionářem je mobilní skupina T-Mobile International, druhým největším poskytovatelem mobilních služeb v České republice. 

„Tento první východoevropský kontrakt na dodávku technologie W-CDMA je pokračováním úspěchu mobilních komunikací třetí generace, které nabízí společností Siemens mobile. Jsme hrdí na to, že můžeme opět T-Mobile přesvědčit o našich výkonných řešeních třetí generace mobilních komunikací,” uvedl Christoph Caselitz prezident pro sítě skupiny Siemens mobile.

S celkovým počtem 27 smluv na technologii W-CDMA patří Siemens mobile a NEC mezi tři přední světové dodavatele řešení pro mobilní infrastrukturu. V Evropě vybudovala divize Siemens mobile a NEC první komerční sítě W-CDMA ve Velké Británii, Itálii a Rakousku. Celkově bylo zatím nainstalováno zhruba 25 000 základnových stanic UMTS. Prostřednictvím sítí W-CDMA vybavených technologií Siemens nyní volají více než dva miliony zákazníků.

Témata článku: Siemens

39 komentářů

Nejnovější komentáře

  • XXTeens 25. 1. 2004 10:00:15
    Víš, mezi mnou a Tebou je veliký rozdíl. Já umím diskutovat i bez toho,...
  • mmarek26 24. 1. 2004 22:31:05
    stabou je skoda diskuze. Jinak se divim ze te za Tvoji...
  • Dragon 21. 1. 2004 11:59:32
    Z hlediska toho o cem mluvime - tedy na co zakaznici maji, je ARPU jediny...

komerční sdělení

Komerční sdělení