Siemens CL50: co uvízlo v objektivu

Revoluční model v nabídce německého výrobce mobilních telefonů může nabídnout hned několik prvenství. Charakteristiku a spoustu obrázků naleznete v článku (tentokrát i se záludnou otázkou).

 Snad žádný výrobce mobilních telefonů neskrývá své ambice prorazit také na výnosném asijském trhu. Bylo by záhadou, kdyby tomu bylo jinak i u německého výrobce, vyrábějícího mobilní telefony pod značkou Siemens.

 

Za pár týdnů se uvidí

Příští měsíc se dostane do prodeje model CL50, který je určený pouze pro tamní trh. V Evropě se s ním nesetkáme. Na modelu CL50 je zarážející především samotná konstrukce mobilu. S ohledem na cílový trh byla vybrána konstrukce do „vé“, která je v Asii velmi oblíbená. S ohledem na velikost mobilu se Siemensu nepodařilo integrovat anténu a ta je stejně jako u většiny „véčkových“ telefonů pevná. Přestože se jedná v zásadě o malou revoluci v modelových řadách Siemens, jsou i zde patrné elipsoidní linie, tak známé u všech novějších modelů značky. Tento elegantní malý mobil se bude prodávat ve dvou barevných provedeních - Champagne Gold a perlově bílé.

 
Elipsoidy na vnější straně mobilu

O zobrazení se u tohoto duálního telefonu starají dva displeje. Menší z vnější strany a poměrně rozměrný ze strany vnitřní. Ten se může pochlubit rozlišením 112 x 64 pixelů a zobrazením čtyř odstínů šedi. Displej je podsvícen, stejně jako vnější menší, tyrkysovou barvou. Základní parametry přístroje jsou následující:

  • Rozměry - 73 x 39 x 22 mm
  • Váha – 73 g

Funkčně se moc nevytáhl

Funkční výbava je ve srovnání s evropskou nabídkou průměrná.  Přesto by mobil potěšil nejednoho evropského majitele, a to zejména ty, kteří preferují styl před mnohdy nevyužitelnou spoustou funkcí. Siemens CL50 nabízí dostatečně velkou vnitřní paměť na telefonní seznam, kdy u jednoho kontaktu lze uložit až devět položek. Paměť je opět dynamická jako v některých předchozích modelech značky. K jednotlivý kontaktům lze přiřadit obrázek nebo vyzvánění. Textové zprávy nejsou ochuzeny o zasílání obrázků, melodii nebo krátkých animací a to díky technologii EMS. Rovněž psaní obyčejných textovek nebude žádným oříšek, díky technologii T9.

 
Mobil CL50 je drobný

Z podstatných dovedností uveďme ještě wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1 nebo aplikace pomáhající s organizací času. Mezi zmíněné dovednosti můžeme s klidným svědomím zařadit ještě polyfonní vyzvánění, bez kterého by mobil na asijském trhu asi neměl šanci.

 

Životadárnou tekutinu do mobilu pumpuje Li-Ion baterie o kapacitě 600 mAh, která telefon dokáže udržet v pohotovosti až 220 hodin nebo pět hodin hovoru. Údaje se týkají standardně dodávané baterie.

 
Ve srovnání se Sony Ericsson T600 a ženským mobilem Samsung A400

Chápeme pohnutky vedoucí výrobce k přesnému vymezení trhu, kde bude telefon Siemens CL50 nabízen. Avšak i v Evropě by se našli případní zájemci, vždyť například i Sagem začal vyrábět „véčkové“ telefony.

Obrázky displeje

 

 

 ! Otázka !

 

Uhádnete co je zde vyobrazeno?

Diskuze: Preferujete klasickou konstrukci telefonů nebo vám učarovala „véčka“?

Diskuze (28) Další článek: Bude ještě letos Sony Ericsson P800?

Témata článku: Siemens, Siemens CL50, Sony Ericsson T600, Objekt, Objektiv