Siemens jedná s LG o prodeji své mobilní divize

Siemens jedná s LG o prodeji své mobilní divize

Objevil se další střípek do mozaiky dění kolem mobilních telefonů Siemens. Podle ekonomického týdeníku WirtschaftsWoche německý výrobce jedná s korejskou značkou LG o možném prodeji své mobilní divize. Konkrétní článek WirtschaftsWoche jsem na webu nenašel, informace ale převzala agentura AFP.

O současné situaci Siemensu jsem se bavil s lidmi „od zdroje“ a objevilo se hledisko, které jsme si dříve neuvědomili. Mobilní divize je opravdu ve ztrátě, o tom nelze diskutovat, ale přináší cenné služby i ostatním oddělením firmy. Mobilní telefony Siemens jsou vidět a po světě šíří jméno značky mnohem lépe než třeba motory nebo medicínská technika. Je samozřejmě otázkou, jestli Siemensu lepší pojem o značce pomůže při prodeji lokomotivy. To ale už musí vyhodnotit vedení a rozhodnout, jestli má mobilní divizi kvůli tomuto přínosu dotovat.


Tip: přečtěte si bleskovku, kde jsme poprvé upozornili na akutní možnost prodeje divize mobilních telefonů Siemens, a také úvahu, proč se Siemensu v mobilech finančně nedaří

Témata článku: LG, Siemens

70 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Reypall 21. 1. 2005 22:50:55
  No, jak tak koukam tak je v divizi mob. tell. pekne horko. Ackoli jsem...
 • ATTOG, ATTOG 21. 1. 2005 20:14:09
  A hlavne ze se udrzi ALKATEL,panasonic a philips....

  Zas promluvil...
 • STANÍK, STANÍK 21. 1. 2005 13:34:03
  Ted jde taky o to, jestli jim rodice ten mobil bezhalve koupi, nebo jestli...

komerční sdělení

Komerční sdělení