Siemens M50 oficiálně v Česku

Telefon M50 vytváří nový standard komunikace. Jeho funkce Instant Messaging využívající technologii Java™ totiž dovoluje odesílat a přijímat zprávy bez časové prodlevy. Uživatelé mohou získat informace o tom, zda jsou jejich přátelé či příbuzní připojeni k síti a dostupní, takže mohou komunikovat komfortně, nevtíravě a efektivně. Instant Messaging je ideální způsob jak být v kontaktu, ať již chcete diskutovat o nejnovějších fotbalových výsledcích, koordinovat svou práci s kolegy či se jen tak s někým spřátelit.

M50 je telefon, který byl navržen také pro zábavu. Proto standardně obsahuje několik her, například Flowboarding, což je sportovní hra založená na hrách Wawe Tour a Stack Attack II rovněž od společnosti Siemens. Díky technologii Java™, kterou využívá, však telefon nabízí přístup k neomezenému počtu herních a zábavních aplikací a služeb. Java™ uživatelům dovoluje stahovat si, ukládat a spouštět herní aplikace, kdykoli si to přejí. Siemens M50 rovněž využívá GPRS (třídy 8) a prohlížeč WAP 1.2.1, tedy nejmodernější mobilní technologii, která zdokonaluje a usnadňuje rychlé stahování originálního obsahu. Navíc se společnost Siemens stará o to, aby uživatelé jejích telefonů měli vždy přístup k těm nejnovějším a nejpůsobivějším mobilním aplikacím a službám na její populární webové stránce - www.my-siemens.com/city - která je "napěchovaná" vyzváněcími tóny, rastrovými obrázky a aplikacemi v jazyce Java™.

Peter Zapf, prezident pro mobilní telefony divize IC Mobile společnosti Siemens, řekl:. "Technologie Java™ a všechny možnosti, které přináší, byly tradičně vyhrazeny pro nejvyšší segment trhu. My si ale myslíme, že by z nich měli mít prospěch všichni. Siemens M50 je určen k tomu, aby se stal neocenitelným a zábavným společníkem."

M50 je také první telefon, který v praxi předvádí inovační a praktické platební řešení OTA (over-the-air) společnosti Siemens. Zákazníci si mohou aplikace Java™, hry nebo služby nejprve otestovat, než se rozhodnou, zda zaplatí za celou aplikaci či další úroveň hry.

Tento mobilní telefon nabízí až 260 hodin pohotovostního režimu a 6 hodin hovoru. Proto je dokonalým nástrojem pro lidi, kteří jsou oblíbení a vedou aktivní společenský život. Funkce "Calling Images" umožňuje přímo stahovat digitální obrázky pomocí protokolu WAP nebo je posílat na mobilní telefon ve zprávách SMS. Pak lze obrázky přiřadit k jednotlivým číslům v telefonním seznamu, takže každé jméno dostane i tvář. Díky funkci "Get in Touch" se může až pět přátel zapojit do konferenčního hovoru a funkce "Greetings" spolu s diářem zaručuje, že se uživatel nemá na co vymlouvat, když zapomene na večírek, narozeniny nebo výročí.

Telefon Siemens M50 váží zhruba 97 gramů. Lze k němu také pořídit širokou škálu doplňků z řady Siemens Original Accessories, například pouzdra na přenášení, port USB na přehrávač MP3 a speciální soupravu do auta s hlasovým ovládáním.

Technologie:

Dual Band GSM 900/1800

GPRS tř.8

JavaTM Bezdrátová technologie

Technický profil

Rozměry:

109x46x23 mm

Objem:

82 cm3

Váha:

97g

Pohotovostní režim:

260 hod. (standardní baterie)

Délka hovoru:

6 hod. (standardní baterie)

Akumulátor: typ/kapacita

Li-Ion/650 mAh

Doba nabíjení baterie:

< 2hod.(100%)

Anténa:

integrovaná

SIM:

Plug-in (3V)

Displej:

5 řádků, 64x101 pixelů

Hlavní rysy

Doplňkové funkce telefonu

Instant messaging (Chat)

EMS

Možnost stahování her (GPRS, Java)

SMS

Moderní design (vyměnitelné kryty)

Reminder

Díky CLIPitTM krytům a aplikacím (Java, GPRS) možnost získání osobitého stylu

Conference call

Diář

Slovník T9

WAP 1.2.1.

rozšířené SMS

Spořič displeje (chráněn PIN)

Menu i v čínském jazyce

Animace (pozdrav, menu)

Uživatelské profily

Data

Podporuje Funkce SIM

GPRS tř.8 B/C, 4Tx, 1 Rx, CS1-4, MS>=2

SIM Toolkit

WAP 1.2.1

Ochrana před "neznámou" kartou

Připojení Modem/Fax (9,6 kbps)

SIM zabezpečení PIN1, PIN2

Remote control

Data Download OTA

Standardní vybavení

Barvy

Baterie Li-Ion 650mAh

Modrá (Chromium Blue)

Cestovní nabíječka

Oranžová (Chromium Orange)

Návod k použití telefonu

Diskuze (36) Další článek: Nové mobily Sony Ericsson T200 a T300: už prosakují první informace

Témata článku: Siemens, Herní aplikace, Nejvyšší segment, Originální obsah


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 53