Siemens S55 získal nejžádanější evropskou cenu za design

Siemens S55 získal nejžádanější evropskou cenu za design

Tisková zpráva: Špičková technologie spojená s designem nejvyšší úrovně – od nynějška se může nový mobilní telefon třídy S honosit vavřínovým věncem v podobě ocenění Industrie Forum (iF) Design Award 2003. S55 byl pro ocenění vybrán z více než 1 500 přihlášených výrobků ze 30 zemí.

Vývoj mobilních telefonů poněkud připomíná proměnu housenky v motýla. Jen za několik málo let se těžkopádné a neatraktivní „cihly“ proměnily v kompaktní a praktické přístroje, které jsou dnes dokonce ceněny jako módní doplňky. A nyní Siemens přišel s opravdu mistrovským kouskem – telefonem S55, kterému se dostalo velkého uznání v podobě ceny iF Design.

Od roku 1954 uvedená nejvýznamnější evropská soutěž v designu každoročně vybírá k ocenění špičkové výrobky z celého světa. Ceny jsou udělovány v osmi kategoriích od „Grafického designu“ přes „Volný čas, životní styl, medicínu a obchod“, „Komunikaci a zábavu“ a „Budovy, průmysl a osvětlení“ po studentské návrhy.

Mezinárodní porota složená z 25 profesionálů v oboru designu speciálně pochválila inovaci a ergonomickou racionalitu v provedení klávesnice telefonu S55. Novinka zde spočívá v tom, že mezi jednotlivými tlačítky nejsou mezery – tlačítka jsou tedy blízko u sebe, a dají se snadněji používat, protože jsou větší. Kulaté navigační tlačítko, umístěné uprostřed, umožňuje rychlé ovládání telefonu. Na porotu udělala dojem rovněž vysoká kvalita použitých materiálů a kompaktní uspořádání. Siemens S55 o délce pouhých 10.1 centimetru a nepatrné váze 85 gramů je také nesmírně praktický přístroj, jehož pochromovaná postranní tlačítka umožňují snadnou kontrolu hlasitosti (i během hovoru) a aktivaci diktafonu. Barevná provedení „Sterling Silver“ a „Arctic Blue“ perfektně doplňují jinak uměřený vzhled nového všestranného telefonu od Siemens.

Díky trojpásmové technologii Triband se telefon hodí do všech situací a pro všechny běžné typy sítí – je prostě doma téměř kdekoli na světě. S mobilním telefonem S55 si může každý snadno zorganizovat život – díky vylepšenému organizátoru, flexibilní paměti, barevnému displeji a technologii Java tento všestranný přístroj vnáší harmonii do nesnadného vztahu mezi prací a volným časem. Jde o malý a elegantní nástroj, který je dokonalým společníkem zaměstnaných lidí, kteří si zároveň dávají výjimečně záležet na stylu.

Telefon S55, doplněný zásuvným fotoaparátem QuickPic s inteligentním integrovaným bleskem, se v maloobchodě prodává za cca 15 tisíc Kč (bez karty, včetně DPH). Jako všechny výrobky, které se mohou pochlubit oceněním iF, bude i tento mobil vystaven v pavilónu iF na veletrhu Cebit 2003.

Témata článku: Siemens, Design, Siemens S55

28 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ds 12. 2. 2003 15:20:42
    A je mezi těmi 2000 melodiemi nejaká rozumná, aby to nehrálo z telefou...
  • M 10. 2. 2003 17:13:44
    Vydrzel na jedno nabiti 8.5 dne, pricemz rozhodne nebyl jen v...
  • M 10. 2. 2003 17:11:36
    ...kde koupit na S55 nejake pouzdro (nejlepsi by asi bylo pruhledne),...
Určitě si přečtěte

Jaký bude iPhone 8? Vše, co zatím víme o budoucí modle Applu

Jaký bude iPhone 8? Vše, co zatím víme o budoucí modle Applu

** Vše, co chcete vědět o iPhonu 8 ** Shrnuli jsme hlavní úniky, drby a spekulace ** Článek budeme průběžně aktualizovat

20.  7.  2017 | Miksa Martin | 78

Víme první na světě. Toto jsou Vodafony Smart 8. Jestli udrží cenu, budou to hity

Víme první na světě. Toto jsou Vodafony Smart 8. Jestli udrží cenu, budou to hity

** Telefony unikly v rámci udílení cen IF Design Awards ** Předchůdci excelovali poměrem cena/výbava, ty letošní i designem ** Nejzajímavější je 8 Mini se špičkovou výbavou a malým tělem

15.  3.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 24

Alcatel Shine Lite: Když se za krásu platí výbavou [recenze]

Alcatel Shine Lite: Když se za krásu platí výbavou [recenze]

** Telefon učaruje designem ** Výkonu však bohužel moc nepobral ** Foťák je zde pouze pro případ největší nouze

28.  12.  2016 | Miksa Martin | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení