Siemens vyrobil už sto miliónů telefonů Gigaset

Telefony pro pevné linky Gigaset od společnosti Siemens jsou hvězdami ve svém oboru. Jejich oblíbenost potvrzují i čísla –Siemens vyrobil už 100 milionů telefonů Gigaset.

Oblíbené bezšňůrové telefonní přístroje, které jsou dnes používány v každé druhé německé domácnosti, se v bocholtské továrně vyrábějí od roku 1994 a ze společnosti Siemens činí předního světového dodavatele bezšňůrových telefonů. V České republice používá tyto telefony 300 000 zákazníků.

Klepněte pro větší obrázek
Nejnovější Gigaset C455 IP zvládne telefonovat i přes internet

„Bocholt představuje výrobní a vývojové centrum a současně celosvětově klíčové místo pro prodej Gigasetů. Výroba sto miliontého Gigasetu je přesvědčivým důkazem úspěchu našich inovací a vysokých požadavků na kvalitu,“ řekl Jochen Eickholt, šéf společnosti Siemens Home and Office Communication Devices.

Od roku 1993, kdy byl představen standard DECT pro pevnou bezdrátovou telefonii, si bezšňůrové telefony udržely vedoucí pozici na trhu. V roce 1996 společnost Siemens představila první telefony se standardem DECT, které disponovaly vestavěným záznamníkem a v roce 1999 na trh uvedla první bezšňůrový telefon s funkcí hlasitého telefonování. V roce 2001 Siemens představil první model se službou zasílání SMS přes pevnou linku a o tři roky později první bezšňůrový telefon s vestavěným fotoaparátem a funkcí MMS. V roce 2006 Siemens svým zákazníkům nabídl hybridní přístroj pro pro volání po internetu i pro pevnou síť. Koncem loňského roku byl na trh uveden bezšňůrový telefon s funkcí Bluetooth, v květnu 2007 následoval Gigaset SL370 – z technického i designového pohledu špičkový přístroj, který získal ocenění za design ještě před svým uvedením na trh.

Úplnou novinkou je telefon Siemens Gigaset C455 IP, který kromě klasického telefonování umožňuje i volání přes internet (VoIP).

Diskuze (2) Další článek: T-Mobile: Internet na půl roku zdarma

Témata článku: Siemens, Gigaset, Hlasité telefonování, Vestavěný záznamník, Sto, Giga, Špičkový přístroj, Telefon, Mil

Určitě si přečtěte