Šílený patent: dvojdílný telefon od Sony Ericssonu

Zajímavé koncepty či zaregistrované patenty výrobců mobilních zařízení jsou čas od času k vidění i na našem serveru. Nutno podotknout, že ne vždy je jejich přínos pro praktické používání hned na první pohled zcela zřejmý, ale to je samozřejmě do jisté míry subjektivní záležitost. Tak, či onak, jeden takový koncept si nedávno nechal zaregistrovat Sony Ericsson. Švédsko-japonský výrobce tento svůj patent nazval „Rozdělitelný přístroj pro bezdrátovou komunikaci“. Základní myšlenka tedy spočívá v tom, že zařízení (v našem případě mobilní telefon) je složeno ze dvou oddělitelných částí. Jeho konstrukce nemusí být nutně véčková, nabízí se ještě varianta s natáčecím displejem, kterou známe například z modelu S700i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon z oddělitelným displejem. Je to vůbec k něčemu dobré?

Jak je patrné z obrázků, oddělitelná část je reprezentována výsuvným displejem, který je možné zasunout zpět ve dvou polohách. Samotný fakt, že část s displejem lze používat odděleně (zatím co zbytek telefonu máte v batohu nebo kabelce) znamená, že musí být vybavena samostatným uživatelským rozhraním a také zdrojem energie. Obě části přitom zůstanou i v odděleném stavu ve vzájemném kontaktu pomocí Bluetooth nebo jiné bezdrátové technologie.

A jaký to má vůbec smysl? Já žádný nevidím a tomuto konceptu nedávám mnoho šancí na realizaci. Snad jen redukce rozměrů a hmotnosti „mobilu“ respektive jeho části s displejem tak, že se vleze do kapsy u košile a přitom ji výrazně nezatíží. Jenže nesmíme zapomínat na to, že bez onoho zbytku se stejně neobejdete, takže používání dvoudílného mobilu by dle mého soudu přineslo mnohem více negativ než přínosů.

Diskuze (13) Další článek: Sidekick Slide: Američan v německých službách

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Patent, Telefon, Son


Určitě si přečtěte