SIMable: místo telefonu odblokuje SIM kartu

U nás už sice operátoři nějaký ten pátek mobily neblokují, stále ovšem existuje řada zemí kde tomu tak není. Dále jde o to, že s odblokováním telefonu je většinou spojena ztráta záruky nehledě na možné technické potíže a složitost odblokování u některých nových 3G mobilů. Následující věcička se může hodit také v případě, že plánujete koupit zablokovaný mobil v zahraničí.

SIMable je řešení spočívající v „odblokování“ SIM karty a nikoli telefonu. Jediné co je třeba provést je menší chirurgický zákrok na vaší SIM kartě, pak už jen stačí pod ni umístit malý čip a můžete začít volat. SIMable lze použít ve většině nových Nokií E a N Series a také ve většině Sony Ericssonů a Samsungů. Výrobce slibuje seznam podporovaných přístrojů postupně rozšiřovat, jeho aktuální podobu najdete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Odblokuje SIM, ne telefon • čip společně s podložkou se vloží pod SIM kartu

Odblokace SIM ve třech snadných krocích

Klepněte pro větší obrázek

Postup je následující:

  1. Vložte SIM do dodávaného děrovače
  2. Stlačte
  3. Chirurgický zákrok se povedl
  4. Pod SIM vložte SIMable, všimněte si čipu v místě díry

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Některé 3G telefony (v seznamu označeny *) vyžadují ještě malý výřez na horní straně SIMable

SIMable není úplnou novinkou, už dříve se na trhu objevily podobné řešení jako AnySim, TurboSIM, StealthSim, které v podstatě udělaly tutéž službu. SIMable je k mání za 16,99 liber, spolu s doručením a děrovačem vyjde na necelých 20 liber což v přepočtu naši měnu znamená zhruba 630 Kč. Další informace se dozvíte na domovské stránce SIMable.

Diskuze (10) Další článek: Nokia letos plánuje prodat 35 milionů mobilů s GPS

Témata článku: Příslušenství, SIM, Malý výřez, Ericsson a Samsung, Karta, ODB, Telefon, Místo