Simphonie: na český trh přijde mobil s váhou vizitky a cenou 99 Kč

Na českém trhu bude od ledna 2014 k dostání unikátní telefon jménem Simphonie – projekt, který má své kořeny na crowdfoundingovém webu Indiegogo. Je to karta plnící funkci vizitky, potisk podléhá přání zákazníka, umí ale více. Má dvě tlačítka, váží 15 gramů a uživateli umožní zavolat na předem naprogramované číslo. Kromě firemního prostředí najde uplatnění i v domácnostech. Zajímavá je také cena: 99 Kč (bez DPH). Na vizitku je to hodně, na telefon málo…

Klepněte pro větší obrázek 
Základní podoba Simphonie – vizitka.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Může ale vypadat i úplně jinak…

V praxi tedy Simphonie zprostředkuje elementární službu – prosté spojení dvou účastníků. V typickém případě firmy a jejího zákazníka. Telefon je naprogramovaný tak, že je z něj možné volat pouze na jedno telefonní číslo. Tělo přístroje je vyrobeno z materiálu na bázi lepenky podobající se deskám knihy, což zaručuje dostatečnou pevnost, pružnost i odolnost.

Komplikací je, že Simphonie neobsahuje SIM kartu, takže výše zmíněné náklady na tuhle exkluzivitku nekončí, do vizitky ještě musíte sehnat SIM kartu. Technologické jádro přístroje tvoří modul s integrovanou baterií, mikrofonem, sluchátkem a USB portem. Telefon pracuje v GSM pásmu 850, 900, 1800, 1900 MHz, funguje tedy v Evropě i v USA. Nastavení cílového čísla probíhá USB port prostřednictvím počítače. Telefon není trvale registrován v síti a dokud ho uživatel nezapne, nespotřebovává žádnou energii. Stiskem jednoho tlačítka se iniciuje hovor, druhým se ukončí, přístroj se pak odpojí od sítě a znovu se vypne. Baterie není jednorázová, pomocí zmíněného USB portu ji také můžete dobít.

Z popsané charakteristiky vyplývá, že Simphonie poslouží i jako nouzový telefon, kdy i bez SIM karty dokáže přivolat pomoc z tísňové linky. Se SIM kartou telefon poslouží i jako lokalizátor – například pro sledování přibližné polohy zásilky.

Diskuze (30) Další článek: T-Mobile ukončil službu HotSpot. Prý už si vystačíme se 3G a LTE

Témata článku: Kuriozita, Firemní prostředí, Mobil, Český, SIM, Trh, Český trh

Určitě si přečtěte