Šíří se nová poplašná zpráva

Z různých zdrojů se k nám v poslední době dostaly následující dvě verze varovných e-mailů:

Okamžitě informuj své kolegyně a kolegy,kteří vlastní mobilní telefon! V případě,že vám na mobil zavolá technik z firem ESAT nebo ERICELL a oznámí,že by rád vykkonal kontrolu vašeho telefonního přístroje a požádá vás o vytočení čísla 9090....potom prosím okamžitě zavěste telefon! Je to podvodnická firma,která našla způsob,jak se ihned po vytočení 9090 připojit na vaší SIM kartu a telefonovat na vaše náklady!!!

Vážené kolegyně a kolegové, v případě, že Vám na mobil zavolá technik firem "Esat" nebo "Ericell" a oznámí Vám, že by rád vykonal kontrolu Vašeho telefonu a požádá Vás o vytočení čísla 9090.... potom okamžitě ukončete hovor. Je to podvodnická firma, která našla způsob, jak se ihned po vytočení 9090 připojit na Vaší trasu SIM a telefonovat na Vaše náklady !!!! Prosím informujte všechny, kdo má mobilní telefon.

Jediná správná věc, kterou s takovými e-maily můžete udělat, je stisknout tlačítko Delete (pokud používáte Outlook, doporučuji společně se Shiftem). V žádném případě je nikomu nepřeposílejte. Je to totiž pochopitelně nesmysl, poplašná zpráva neboli hoax.

Diskuze (32) Další článek: Vypočítejte si, jestli se vám vyplatí nové tarify Oskara

Témata článku: Hoax

Určitě si přečtěte